komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Policjanci weszli przez okno i uratowali życie 65-latka

poniedziałek, 9.9.2019 15:16 , komentarze: 0 , odsłony: 884
kategorie artykułu:

Jednym z najważniejszych aktów prawnych, regulujących służbę policjantów jest Ustawa o Policji, to w niej określone są zadania wszystkich funkcjonariuszy. Pierwsze i najważniejsze z nich mówi o ochronie życia i zdrowia ludzi. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że policjanci z Długołęki dosłownie w ostatniej chwili ściągnęli z torów mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Został obezwładniony i odciągnięty przez funkcjonariuszy w bezpieczne miejsce. Teraz ponownie policjanci z Długołęki pokazali swoje oddanie dla służby.

Dzielnicowi zostali skierowani do domu, w którym prawdopodobnie ktoś zasłabł. Na podwórku zastali zaniepokojoną kobietę. Opowiedziała policjantom, że od dwóch dni nie ma kontaktu ze swoim wujkiem. Mężczyzna nie otwierał siostrzenicy drzwi i kobieta obawiała się najgorszego. Przekazała policjantom, że jej wujek mieszka samotnie i do tego jest chory. Kobieta była bardzo zmartwiona.

Drzwi i okna były zamknięte. Wobec tego, że w środku mogła znajdować się osoba, potrzebująca pilnej pomocy, dzielnicowi podjęli jedyną słuszną decyzję. Weszli na parapet i siłowo wepchnęli okno do środka. Zeskoczyli na podłogę i namierzyli w środku leżącego 65-latka.

Leżał przy piecu i nie było z nim żadnego kontaktu. Miał ledwo wyczuwalny puls i niepokojąco płytki oddech. Żył, ale był bardzo osłabiony. Policjanci nie mogli nawiązać z nim żadnego logicznego kontaktu słownego. Funkcjonariusze chwycili za służbową radiostację i pilnie wezwali na miejsce karetkę pogotowie, jednocześnie układając mężczyznę w pozycji, która ułatwiła mu oddychanie. Byli przy nim do czasu przyjazdu karetki. Zespół pogotowia zaczął od zmierzenia mężczyźnie ciśnienia – te było bardzo niskie. Jego osłabienie stanowiło zagrożenie dla jego życia, ale pomoc nadeszła w porę. Mężczyzna został przeniesiony do karetki i w szpitalu trafił pod opiekę lekarzy.

Na miejscu pojawił się również mąż siostrzenicy. Oboje dziękowali policjantom za pomoc wujowi. Interwencje takie jak te, pozwalają policjantom rozróżnić od siebie pewne dwa słowa, tylko pozornie znaczące coś podobnego. Tymi pojęciami są „praca” i „służba”.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 7.10.2019 17:03
poniedziałek, 7.10.2019 12:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki