komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


Policjanci uratowali życie 55-latka, który chciał targnąć się na swoje życie

środa, 19.2.2020 10:17 , komentarze: 0 , odsłony: 765
kategorie artykułu:

Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich funkcjonariuszy prawdopodobnie pozwoliła uratować życie 55-latka. Policjanci po otrzymani zgłoszenia o osobie, która planuje targnąć się na własne życie, błyskawicznie pojechali do jednej z podwrocławskich miejscowości. Od razu po wejściu do domu, rozpoczęli udzielanie pomocy potrzebującemu mężczyźnie. Dzięki tym działaniom, odzyskał świadomość i trafił pod opiekę ratowników medycznych.

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Doba.pl 

Policjanci podczas szkolenia są przygotowywani nie tylko do egzekwowania prawa. W czasie kursu podstawowego duży nacisk kładziony jest również na techniki udzielania pomocy przedmedycznej. Często, już służąc w swojej jednostce, funkcjonariusze przechodzą szkolenia przypominające zagadnienie pierwszej pomocy. Wszystko dlatego, że to właśnie policjanci są bardzo często pierwsi na miejscu zdarzenia. I to właśnie posiadana przez nich wiedza ratuje ludzkie życie. Tak też było kilka dni temu w jednej z podwrocławskich miejscowości, gdzie mundurowi z Krzyków udzielali pomocy mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie.

Natychmiastowo, po otrzymaniu dramatycznej informacji, do miejsca zamieszkania mężczyzny zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu przy Ślężnej. Mundurowi po przyjeździe natychmiast weszli do mieszkania 55-latka, w związku z zagrożeniem jego życia i zdrowia. Ich zdecydowana reakcja prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie, ponieważ ten tracił już świadomość w związku z brakiem wystarczającej ilości tlenu w organizmie.

Policjanci natychmiast udrożnili drogi oddechowe potrzebującego mężczyzny. Dzięki temu 55-latek zaczął odzyskiwać świadomość, co jednak wiązało się z agresywnym zachowaniem wobec mundurowych, którzy zmuszeni byli użyć kajdanek w celu opanowania jego nieprzyjaznych działań. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny, ponieważ wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po chwili na miejscu zjawili się również ratownicy medyczni, którzy przejęli opiekę nad mężczyzną i przewieźli go do placówki medycznej celem dalszych badań i diagnostyki.

55-latek trafił pod opiekę lekarzy. Jednak było to możliwe głównie dzięki skutecznym działaniom wrocławskich policjantów. To ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła następstwom dramatycznej decyzji potrzebującego pomocy mężczyzny.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Czasem, jak w opisanym wyżej przypadku, możemy spotkać na swojej drodze policjanta, który porozmawia z nami i powie, gdzie można udać się, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Jednak najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele