Policjanci uratowali mężczyznę, w ostatniej chwili ściągajęc go z torowiska, po którym poruszał się rozpędzony pociąg

środa, 8.9.2021 09:55 346 0

Do dramatycznej sytuacji doszło w ubiegły weekend na terenie wrocławskich Maślic. Funkcjonariusze otrzymali bowiem informację, że jeden z mieszkańców miasta chce targnąć się na swoje życie i stoi na torowisku, po którym porusza się pociąg. W ostatniej chwili sierżant Grzegorz Łagosz oraz starszy posterunkowy Karolina Piela z Wydziału Ruchu Drogowego ściągnęli go z torowiska, jednocześnie ratując mu życie. 43-latek trafił do placówki medycznej, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Codziennie policjanci z komendy miejskiej policji podejmują setki interwencji, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta oraz powiatu wrocławskiego. Część z nich dotyczy także bezpośredniego ratowania życia, a właśnie taka sytuacja miała miejsce w ostatni weekend na terenie Maślic.

Kilka minut po godzinie 22. do policjantów patrolujących północno-zachodnie osiedla dolnośląskiej stolicy zwróciła się kobieta, która była świadkiem, jak nieznany jej mężczyzna wszedł na tory kolejowe i położył się na nich. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania potrzebującego pomocy mężczyzny.

Mundurowi w rejonie przejazdu kolejowego spotkali świadków, którzy potwierdzili, że widzieli, jak mężczyzna nie leży, a biegnie po torowisku. W pewnej chwili zaczęły się opuszczać zapory drogowe, co oznaczało, że za moment w tym miejscu pojawi się pociąg. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli wzdłuż torów w kierunku, w którym miał oddalić się mężczyzna.

Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zauważyli zbliżający się z dużą prędkością pociąg. Na jego tle pojawiła się również ludzka sylwetka. Następnie rozegrała się scena niczym z filmu, którym niestety to zdarzenie nie było. Policjanci w ostatniej chwili podbiegli do mężczyzny i ściągnęli go z torów, tuż przed czołem pociągu!

Funkcjonariusze uspokoili desperata i powstrzymali go przed powrotem w niebezpieczne miejsce. Policjanci zapewnili także 43-latkowi komfort termiczny, okrywając go tzw. folią życia, ponieważ mieszkaniec Wrocławia miał niekompletne ubranie, a aura była już mocno jesienna. Na miejscu zjawili się także ratownicy medyczni, którzy przetransportowali mężczyznę do specjalistycznej placówki służby zdrowia.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)