komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 24 maja 2020

Joanny, Zuzanny

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem środków odurzających

czwartek, 14.5.2020 09:48 , komentarze: 0 , odsłony: 429
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci z komisariatu Psie Pole, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także ujawnili przy nim amfetaminę, w ilości blisko 1000 porcji handlowych. Działając dalej w tej sprawie, namierzyli kolejne dwie osoby i zabezpieczyli 900 porcji narkotyków oraz tabletki ecstasy. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku posiadania znacznej ich ilości kara ta może wzrosnąć do 10 lat.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na wrocławskim Psim Polu. Podczas przeprowadzanej interwencji, funkcjonariusze w plecaku należącym do 25-latka ujawnili znaczne ilości środków, których posiadanie jest zabronione przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Test zabezpieczonej substancji wskazał na amfetaminę w ilości blisko 1000 porcji handlowych.

Ze względu na dużą ilość zabezpieczonych narkotyków, policjanci będą sprawdzać, czy zatrzymany mężczyzna zajmował się również handlem środkami zabronionymi. Mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a dalsze ustalenie policjantów pionu kryminalnego pozwoliły na zatrzymanie kolejnych dwóch osób. 24-letniej kobiety i 34-letniego mężczyzny przebywających na terenie Wrocławia. Zabezpieczono przy nich tabletki ecstasy, amfetaminę oraz marihuanę. Łącznie policjanci przejęli kolejne 900 porcji handlowych środków odurzających.

Cała trójka, po analizie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych, decyzją sądu została już tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.

Po raz kolejny skuteczne działania wrocławskich policjantów pozwoliły na wyeliminowanie z rynku znacznej ilości środków odurzających.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wzrosnąć do nawet 10 lat.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

piątek, 22.5.2020 18:53
2
środa, 20.5.2020 14:10
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki