komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Policjanci otrzymali informację o stojącym na wiadukcie nastolatku. Udało się uniknąć tragedii

piątek, 29.5.2020 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 736
kategorie artykułu:

Szybka reakcja funkcjonariuszy z komisariatu przy Grabiszyńskiej oraz spokojna rozmowa z młodym mężczyzną prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, kiedy otrzymali informację o stojącym na wiadukcie nastolatku. Namówili go na opuszczenie niebezpiecznego miejsca i przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

Nie raz wspominaliśmy, że policjanci w służbie, ale też po niej, przede wszystkim niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Czasem tą pomocą jest zatrzymanie sprawcy przemocy domowej, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a czasem zwykła rozmowa. Tym razem to właśnie ta ostatnia wystarczyła, aby pomóc nastolatkowi, który chciał podjąć dramatyczną decyzję.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komisariatu na Grabiszynku, kilka minut po godzinie 16. otrzymali zgłoszenie o młodej osobie, która znajduje się na wiadukcie kolejowym. Po chwili mundurowi byli już na miejscu, gdzie zastali nastolatka stojącego przy barierce przejazdu.

Doświadczeni funkcjonariusze podjęli rozmowę z młodym mężczyznom. Namówili go do zejścia z wiaduktu i razem z nimi znalazł się w bezpiecznym miejscu.

Na miejsce zostali również wezwani ratownicy medyczni, którzy przejęli opiekę nad potrzebującym pomocy nastolatkiem. Dzięki profesjonalnym działaniom wrocławskich funkcjonariuszy, cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie i nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Czasem, jak w opisanym wyżej przypadku, możemy spotkać na swojej drodze policjanta, który porozmawia z nami i powie, gdzie można udać się, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Jednak najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 15:12
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele