komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Policjanci odzyskali skradzione rowery

wtorek, 1.10.2019 13:18 , komentarze: 0 , odsłony: 875
kategorie artykułu:

Kilka minut po kradzieży zostali zatrzymani trzej mieszkańcy podwrocławskich Siechnic, którzy chwilę wcześniej weszli w posiadanie nie swoich rowerów. Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi szybko namierzyli sprawców i przystąpili do czynności zatrzymania. Jeden z mężczyzn stawiał policjantom opór, został jednak szybko obezwładniony i wraz z kompanami trafił do policyjnego aresztu. Skradzione przez nich jednoślady już wróciły do prawowitych właścicieli, a mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Dobra znajomość rejonu służbowego oraz jego mieszkańców zawsze pomaga policjantom, podczas pełnionej przez nich służby. Dzięki temu w błyskawiczny sposób mogą rozwiązać sprawy, które są społecznie szkodliwe, takie jak kradzieże. Tak też było przed kilkoma dniami w podwrocławskich Siechnicach, gdzie dwóch patrolowców z lokalnego komisariatu dosłownie w kilkanaście minut nie tylko odzyskało skradzione rowery, ale także zatrzymało sprawców tego przestępstwa.

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek miasteczka, która poinformowała, że prawdopodobnie trzech mężczyzn skradło dwa rowery, pozostawione pod jednym ze sklepów. Jeden z nich zajął kobietę rozmową, a dwóch z nich odjechało na nie swoich jednośladach. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży, wtedy jeden z mężczyzn zwrócił skradziony rower. Nadal drugi z jednośladów pozostał w rękach złodziei.

Podane przez zgłaszającą rysopisy mężczyzn pozwoliły doświadczonym policjantom szybko ustalić sprawców przestępstwa. Funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali do miejsca zamieszkania jednego z prawdopodobnych sprawców. Tam też zastali całą trójkę, a także skradziony przez nich rower.

Mężczyźnie, mimo , jak się później okazało, znacznego upojenia alkoholowego, nie chcieli się poddać poleceniom wydanym przez mundurowych. Próbowali uciekać, a nawet stawiać czynny opór, wobec czego niezbędne było użycie wobec jednego z nich technik obezwładniania.

Cała trójka trafiła do policyjnej izby zatrzymań, a skradzione mienie wróciło do właścicieli. Mężczyźni będą teraz musieli przed sądem wytłumaczyć się ze swojego zachowania, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przez nich przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele