Policja złapała 50-latka, który ma na koncie 19 włamań

piątek, 16.3.2018 15:58 1041 0

Policjanci Wydziału Kryminalnego z oławskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu włamań do altanek i kradzieży mienia, na terenie ogrodów działkowych. Łupem sprawcy padały najczęściej metalowe elementy w postaci narzędzi ogrodowych, pomp, taczek, prętów stalowych oraz innych rzeczy, które można było sprzedać. Mężczyzna włamywał się do altan ogrodowych wykorzystując fakt, że właściciele po zakończeniu sezonu często nie odwiedzali swoich działek. Zatrzymanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie prowadząc działania operacyjne ustalili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z altan ogrodowych na terenie Oławy.

Okazało się, że sprawcą przestępstw jest mężczyzna, który od siedmiu lat nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a obecnie przebywa na terenie Oławy. Z ustaleń policjantów wynikało, że podejrzany w okresie ostatnich kilku tygodni, dziewiętnaście razy włamał się do różnego rodzaju pomieszczeń na terenie ogrodów działkowych w Oławie i kradł pozostawione wewnątrz mienie, o łącznej wartości bliskiej 3 tys. złotych. Jego łupem padały głównie narzędzia ogrodowe i nie tylko, taczki, pompy oraz wszystko to, co można było sprzedać.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów 50-latkowi przedstawiono już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze m.in. te zdarzenia, policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu mienia na ogrodach działkowych i jego systematycznym doglądaniu.

Źródło: KPP w Oławie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)