komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Policja zatrzymała sprawcę rozboju i zabezpieczyła należące do niego narkotyki

czwartek, 15.10.2020 10:08 , komentarze: 0 , odsłony: 435
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskich Krzyków na podstawie uzyskanych informacji, wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za dokonanie rozboju na terenie miasta. W trakcie wykonywania czynności z wrocławianinem w pomieszczeniach przez niego zajmowanych, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 3 tysiące porcji handlowych środków zabronionych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto za kratki. 

Kryminalni z Krzyków na podstawie pracy operacyjnej i uzyskanych informacji wytypowali 27-letniego mężczyznę jako sprawcę rozboju dokonanego kilka dni temu we Wrocławiu. Przestępca najpierw naruszył nietykalność przypadkowego mężczyzny, a następnie skradł telefon komórkowy, który wypadł poszkodowanemu podczas zaistniałej sytuacji.

Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, w którym miał przebywać wytypowany mężczyzna. 27-latek nie miał jednak zamiaru wpuścić do mieszkania policjantów, a na pewno nie od razu. W tym samym czasie, kiedy jedna grupa policjantów próbowała dostać się do wnętrza mieszkania, druga grupa czekała pod blokiem. Jeden z funkcjonariuszy będących właśnie na zewnątrz zauważył, że z okna mieszkania, do którego pukali policjanci, ktoś wyrzuca różne przedmioty. Zostały one zabezpieczone i dołączone do sprawy. Po zakończeniu opróżniania lokalu z rzeczy „niepotrzebnych”, drzwi do mieszkania się otworzyły.

Policjanci zatrzymali 27-latka i zabezpieczyli telefony komórkowe, odzież, w którą mężczyzna był ubrany w chwili dokonania rozboju, a także przedmiot przypominający broń. W jednym z zamkniętych pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili namiot i różne urządzenia służące do uprawy roślin doniczkowych. Zabezpieczyli także środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w ilości ponad 3 tysięcy porcji handlowych.

Spotkanie mężczyzny z kryminalnymi zakończyło się przewiezieniem go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, który już zastosował wobec wrocławianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyzna odpowie za dokonanie rozboju, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

źróło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.10.2020 00:00
poniedziałek, 19.10.2020 14:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki