komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Policja zatrzymała nastoletnich sprawców rozboju. Najmłodszy ma 13 lat!

środa, 2.10.2019 17:30 , komentarze: 3 , odsłony: 1439
kategorie artykułu:

Czterech nastolatków zostało zatrzymanych przez policjantów Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna w związku z podejrzeniem popełnienia rozboju na młodym mieszkańcu Wrocławia. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawcy chcąc ukraść mu hulajnogę, kopali go i uderzali po całym ciele. W związku doznanymi obrażeniami, poszkodowany był hospitalizowany. Czwórka nieletnich została błyskawicznie namierzona i zatrzymana przez mundurowych. Najstarszy z nich ma 16 lat, a najmłodszy zaledwie 13. Teraz sąd rodzinny podejmie decyzje, o dalszym losie chłopców.

Policjanci stale prowadzą działania profilaktyczne oraz prewencyjne skierowane do dzieci i młodzieży z terenu miasta Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego. Podczas prelekcji w szkołach uświadamiają młodych dolnoślązaków, jaką odpowiedzialność prawną mogą ponieść w przypadku popełnienia czynu karalnego. Opowiadają, jak ich zachowanie w okresie nastoletnim może wpłynąć na całe dorosłe życie. Przestrzegają przed używkami, a także nieodpowiedzialnym zachowaniem, którego konsekwencje mogą dotknąć nie tylko ich samych, ale również członków rodziny, znajomych i przyjaciół. Funkcjonariuszom zależy na tym, aby młodzi ludzie nie wpadali w demoralizujące kręgi. Jednak niestety niektórzy, pozostają głusi na słowa policjantów…

Pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi z komisariatu na Fabrycznej, otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przez kilku mężczyzn na terenie wrocławskiego Nowego Dworu. Mając zasłonięte twarze zaatakowali młodego chłopaka i kopali oraz uderzali go po całym ciele. Skradli następnie należącą do niego hulajnogę o wartości 1500 złotych. W wyniku ataku poszkodowany młody wrocławianin trafił do jednego ze szpitali. Policjanci natychmiastowo rozpoczęli działania mające na celu ustalanie przebiegu zdarzenia, a także zatrzymanie sprawców przestępstwa.

Tego samego dnia zatrzymali dwóch z nich. Okazało się, że byli to zaledwie 16-letni chłopcy. W chwili zatrzymania posiadali przy sobie skradzioną hulajnogę, która to należała do okradzionego i pobitego nastolatka. Mundurowi tego samego dnia zabezpieczyli również nagranie z monitoringu, które wykazało, że sprawców było czterech.

Policjanci traktowali sprawę niezwykle priorytetowo. Intensywna praca operacyjna wykonana przez funkcjonariuszy z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii pozwoliła na ustalenie pozostałych sprawców rozboju. W dwa dni po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 13-latka oraz 15-latka, którzy również brali udział w tym zdarzeniu. To właśnie 13-letni wrocławianin miał być głównym prowodyrem całej sytuacji.

Zatrzymani nastolatkowie zostali przekazani ich prawnym opiekunom. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i oceni nie tylko ich haniebny czyn, ale również stopień demoralizacji sprawców rozboju. Sąd będzie mógł wybrać odpowiedni środek wychowawczy z wachlarza, który przysługuje mu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Od zmiany placówki edukacyjnej do skierowania do ośrodka wychowawczego włącznie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Razem z rodzicami wywiezc na syberie.
czwartek, 03.10.2019 21:06 autor: hak
wczoraj, 22 godz temu
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki