Policja ponownie uderza w przestępczość narkotykową

sobota, 3.4.2021 15:00 274 0

Ecstasy, 700 porcji amfetaminy, 60 marihuany — nie trafi na rynek, bo zabezpieczyli je policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze realizowali tę sprawę, współdziałając z policjantami z Rakowca i ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o posiadanie substancji zabronionych. Następnie został on zatrzymany, a w jego mieszkaniu ujawniono narkotyki. O dalszym losie mężczyzny zadecyduję teraz sąd.

Wrocławscy kryminalni, realizując czynności w ramach prowadzonej sprawy operacyjnej, zatrzymali 26-letniego mieszkańca Wrocławia. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że może on posiadać w miejscu zamieszkania, sporą ilość substancje odurzających i psychotropowych.

Kiedy mężczyzna otworzył drzwi mieszkania, natychmiast policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Był bardzo zdenerwowany zaistniałą sytuacją i nie umiał racjonalnie wytłumaczyć, skąd pochodzi zapach. Po chwili jednak dobrowolnie wskazał pokój, w którym ujawniono woreczki strunowe z narkotykami. Oświadczył od razu, że narkotyki kupił tylko i wyłącznie na własny użytek.
Czy tak było, chyba nie do końca, bo kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu łącznie blisko 700 porcji amfetaminy, 60 porcji marihuany i niecałe 100 ecstasy. Oprócz narkotyków ujawniono także wagę elektroniczną, telefon komórkowy oraz gotówkę.

26-letni wrocławianin został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O dalszych losach zadecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku posiadania ich znacznej ilości, może to być nawet 10 lat.

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz