komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

Pokazy finałowe 3. edycji Brave Together!

czwartek, 1.11.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Trzecia edycja Brave Together - twórczego projektu integracyjnego dobiega końca. Z tej okazji zapraszamy na specjalnie przygotowany pokaz, który w tym roku odbędzie się aż w dwóch miastach – we Wrocławiu i w Wałbrzychu. 

Brave Together to twórczy projekt integracyjny stworzony w 2016 roku z ramienia Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” we Wrocławiu. Jego organizatorzy od początku stawiają sobie za cel przede wszystkim integrację różnych grup społecznych i budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnościami. Jednak lata działań warsztatowych pokazały im, że tak naprawdę pomagają tym wykluczonym.

Brave Together to wspólna praca osób z niepełnosprawnościami, chcących żyć aktywnie i poznawać nowych ludzi, a także osób pełnosprawnych, które są gotowe pokonać własne obawy i przełamać stereotypy. To oni stanowią rdzeń grupy. Jednak w działaniach biorą udział także terapeuci, a także prowadzący warsztaty, dla których spotkania to też nie lada wyzwanie. Te grupy – wrocławska i wałbrzyska – przez 7  miesięcy razem uczą się otwartości, empatii, a co najważniejsze: tworzą. Koordynatorzy Brave Together wykorzystują narzędzia artystyczne, co roku je zmieniając, by sprawdzać, która z form najlepiej nadaje się do burzenia barier i budowania relacji. 

Trzecia edycja projektu projektu skupiała się wokół trzech aspektów: działań teatralnych oraz fotografii i filmu. Grupę wrocławską teatralnie prowadzili Agata Obłąkowska i Mikołaj Woubishet, a wałbrzyską Agnieszka Bresler. Za fotograficzno-filmową część warsztatów w obu miastach odpowiadali Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak. 

Podczas finału 3. edycji Brave Together pokażemy, na czym skupiły się osobno - grupa wrocławska i wałbrzyska. W obu przypadkach podjęliśmy się rozmowy na niełatwe, acz ogromnie ważne tematy - inności oraz odwagi. Wykorzystujemy teatr, fotografie, film, a nawet nagrania dźwiękowe, żeby jak najlepiej oddać nasze rozmowy, rozmyślania i często też obawy. Można się spodziewać bardzo szczerego zaproszenia publiczności do wejścia w świat wzajemnego szacunku i pełnej otwartości na to, co z pozoru inne.. Ponadto będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu i poznania nas – społeczności Brave Together. Nasze działania to długi, dogłębny i piękny proces, który ma na dłużej wpisać się w życie uczestników i organizatorów. Podczas finałów 12 i 13 listopada chcemy dołączyć jeszcze jeden niezbędny składnik – publiczność. 

Finały 3. edycji Brave Together odbywają się:

Wrocław

12 listopad, godz. 18.00

Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1

Wałbrzych

13 listopad, godz. 18.00

Stara Kopalnia – Centrum Sztuki i Nauki, ul. Wysockiego 29

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja pod adresem: paulina@bravefestival.pl 

 

Wasze komentarze


środa, 17.4.2019 17:10
środa, 17.4.2019 06:00
czwartek, 7.2.2019 15:00
poniedziałek, 4.2.2019 12:23
poniedziałek, 28.1.2019 11:00
wtorek, 22.1.2019 15:18
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele