Poduszki dekoracyjne w aranżacjach pokoju

środa, 21.9.2022 14:58 305

Poduszki dekoracyjne są bardzo ważnym elementem aranżacji w pokoju. W zależności od tego jaki wybierzemy styl projektu ważny będzie właściwy dobór dodatków. Myślisz o stylu glamour lub boho? Zadbaj też o detale!

1. Temat przewodni w aranżacji pomieszczenia

2. Właściwie dobrana paleta barw

3. Aranżacja w detalach

4. Czy poduszki mają znaczenie?

5. Poduszki dekoracyjne glamour, a może stylowe boho?

 

Temat przewodni w aranżacji pomieszczenia

Decydując się na remont pomieszczenia warto obmyślić plan zmian oraz określić, w którym kierunku będzie zmierzała aranżacja. Dobry projekt pozwoli pokierować pracami.

Warto jest wyznaczyć sobie jeden przewodni temat, który będzie się uwidaczniany w różnych dodatkach oraz większych elementach pomieszczenia. Możesz też postawić na jedną stylistykę. Wytyczenie toru w aranżacji sprawi, że Twoje mieszkanie lub dom nabierze właściwego sobie stylu.

Mieszkając w miejscu, które jest dobrze zaplanowane, większość osób czuje się lepiej, a odwiedzający goście potrafią szybciej się zaaklimatyzować. 

Najpopularniejszymi stylami, które od lat nie tracą na swojej atrakcyjności jest styl glamour oraz boho. 

Glamour charakteryzuje się ponadczasową estetyką. Jest uniwersalny, ale też bardzo elegancji. Przedmioty stylizowane na glamour sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach oraz ekstrawaganckich pokojach. 

Styl ten nie ogranicza się w konkretnej palecie kolorów lub dodatków. Ma nawiązywać do przepychu, blasku i luksusu. 

Boho odbija w sobie piękno, które można odnaleźć w naturze. Przedmioty w tej stylistyce bardzo często mają dodatki z naturalnych materiałów oraz występują w stonowanych barwach. Popularne są pledy na ścianach, sznury okalające szkło lub drewniane wykończenia. 

W pomieszczeniu urządzonym na boho możemy bardzo łatwo poczuć się przytulnie. Co więcej, większość dodatków możemy wykonać sami i dostosować, dzięki czemu nie tylko realnie wpłyniemy na wygląd, ale również nie będziemy musieli ponosić wysokich kosztów. 

Właściwie dobrana paleta barw

Kolory we wnętrzach to kolejny ważny element stylistyki. Możesz wybierać w najróżniejszych kolorach, które będą dominować w pomieszczeniu. Ważne jest jednak żeby współgrały z resztą planów aranżacyjnych. 

Najczęstszymi wyborami jest wyznaczenie dwóch kolorów, które będą przewodnie. One będą przeplatać się wizualnie w meblach, dodatkach oraz tapetach czy farbach na ścianie. 

Mogą być różnymi tonami tej samej barwy, dzięki temu uzyskamy pozytywne odczucia estetyczne. W takiej aranżacji wszystko wydaje się mieć własne, właściwe miejsce.

Z powodzeniem możesz też stosować kontrasty. Biel łamana przez czarne dodatki lub ciemniejsza kolorystyka, która zyskuje blask i życie poprzez przewijające się jaśniejsze motywy. 

Warto jednak zadbać o to by nasze wybory pasowały do siebie. Zbyt intensywne i świecące kolory w dużej ilości nie będą właściwie wpływać na użytkowanie pomieszczenia. 

Aranżacja w detalach

Nie tylko barwy ścian lub meble są elementem aranżacji wnętrza. Równie ważne są detale. 

Narzuty, wzory poduszek, dekoracyjne figurki lub obrazy potrafią dodać smaku we wnętrzu oraz określić jego charakter mocniej niż duże elementy wyposażenia. 

Jeżeli decydujesz się na całkowity remont pomieszczenia to aranżację zaplanuj etapami. Po pierwszych krokach oraz wstawieniu mebli uzupełnił aranżację o dekoracje oraz dodatki - bez nich całość będzie niepełna. One nadają charakter.

Odwiedzając stronę slodkiepastele.pl odnajdziesz najlepsze dodatki pasujące do wnętrza każdego pomieszczenia. 

Czy poduszki mają znaczenie?

Poduszka dekoracyjna jest przyjemnym dodatkiem, który znajdzie miejsce w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Jest to mały przedmiot, który na pierwszy rzut oka może być nie zauważony, ale szybko okazuje się, że jest nie tylko funkcjonalnym, ale też ważnym w aranżacji elementem. 

Np. poduszki boho dodadzą stonowanych kolorów do wnętrza, a poduszki welurowe w intensywny barwach odnajdą się w stylu glamour. 

Możesz wybierać produkty w różnych rozmiarach w zależności od tego gdzie postanowisz je umieścić. Potraktuj je jako eleganckie wykończenie.

Poduszki dekoracyjne glamour, a może stylowe boho?

Eleganckie poduszki glamour sprawdzą się zarówno w salonie jak i sypialni. Poszewki glamour są miłe w dotyku. Najczęściej wykonywane z weluru i atłasu. 

Występując w mocnych kolorach wyróżniają się w pomieszczeniu i dodają mu blasku oraz elegancji. Poduszki ozdobne glamour charakteryzują się pikowaniami oraz dodatkami w postaci np. delikatnych diamencików. Wprowadzą królewski szyk na Twoje salony!

Poduszki glamour najczęściej są w kształcie koła - figura ta daje poczucie harmonii, ale też łagodzi odbiór wnętrza. 

Boho niesie ze sobą lekkość, naturalność i radość co również odbija się na stylizacjach poduszek. 

Poduszki boho ozdobione są w zwiewne frędzle, pompony wykonane z miękkich materiałów. Pojawiają się w otoczeniu makram i pledów, a same również często wykańczane są sznurkami. 

Spotykamy je w pastelowych kolorach lub mocniejszych odcieniach odnoszących się do barw najczęściej spotykanych w naturze jak brązy, zielenie oraz błękity. Mogą być też zdobione o mocne faktury.

Teraz już widzisz, że planując wystrój pomieszczenia nie możesz zapomnieć o poduszkach!