Podsumowanie Świąt Wielkanocnych na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego

wtorek, 6.4.2021 12:58 154 0

Święta Wielkanocne to czas intensywnej pracy wrocławskich funkcjonariuszy, wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Podczas wydłużonego weekendu świątecznego, policjanci przeprowadzili aż 1287 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 66 osób. Od piątku do poniedziałku włącznie, funkcjonariusze zatrzymali też 15 nietrzeźwych kierujących i 27 osób poszukiwanych. Na drogach powiatu wrocławskiego mundurowi odnotowali też 3 wypadki - na szczęście nikt nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Tegoroczne Święta Wielkanocne, również z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, przebiegły na wrocławskich drogach dość spokojnie. W ciągu minionych czterech dni odnotowano 3 wypadki i 67 kolizji. To mniejsza liczba zdarzeń, do których dochodzi niejednokrotnie w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowywanie prędkości do panujących warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których poszkodowane zostały 3 osoby. Na szczęście nikt z osób poszkodowanych, nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Policjanci z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, prowadząc wzmożone działania kontrolne w okresie świątecznego weekendu, ujawnili i zatrzymali także 15 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, ale także służb prewencji oraz kryminalnych. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili aż 1287 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 66 osób, a także 27 poszukiwanych.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz