Podsumowanie policyjnych działań pn. "Prędkość"

poniedziałek, 10.5.2021 11:24 179 0

120 ujawnionych przekroczeń prędkości i 4 zatrzymane prawa jazdy to efekt przeprowadzonych przez wrocławskich funkcjonariuszy działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności tych dotyczących ograniczeń prędkości. Jak pokazują policyjne statystyki, niestety w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest właśnie nadmierna prędkość i dlatego działania wrocławskich policjantów będą kontynuowane.

Mundurowi podczas akcji wykorzystali radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory oraz ręczne mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażące przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami. W ramach prowadzonych działań policjanci nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie do sądu, ale także pouczali. 4 kierującym w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h, zostało zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz