komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 26 marca 2019

Larysy, Emanyela

Podsumowanie działań policji w noc sylwestrową

środa, 2.1.2019 17:26 , komentarze: 0 , odsłony: 714
kategorie artykułu:

Sylwestrowe zabawy we Wrocławiu przebiegły spokojnie. Na terenie miasta oraz powiatu, nie odnotowano podczas tej szczególnej nocy żadnych poważniejszych zdarzeń. Spokojnie było także na wrocławskich drogach. W ciągu ostatnich 48 godzin, na przełomie sylwestra i nowego roku, odnotowano łącznie 2 wypadki drogowe, w których nikt nie zginął. Zatrzymano natomiast 5 nietrzeźwych kierujących. Nad bezpieczeństwem czuwali wrocławscy policjanci z różnych pionów.

Podczas sylwestra i nowego roku, we Wrocławiu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń, zbiorowych zakłóceń porządku publicznego i zbyt wielu incydentów z fajerwerkami. Policjanci interweniowali głównie wobec nietrzeźwych uczestników imprez, którzy po przeholowaniu z alkoholem, m.in. nie doczekali przywitania nowego roku. Ponadto zatrzymano 5 osób poszukiwanych listem gończym.

W sylwestrową noc policjanci realizowali swoje zadania na wrocławskim Rynku, w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta. Służbę pełnili funkcjonariusze zarówno mundurowi, jak i po cywilnemu. Nad bezpieczeństwem bawiących się, czuwali policjanci pionów - prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Wsparcia funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu udzielili też policjanci Oddziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze patrolowali Rynek, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do centrum, a także wrocławskie dzielnice. Działania policji koordynował specjalnie powołany Sztab Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Bezpośredni teren imprezy – Koncertu Sylwestrowego, zabezpieczała służba ochrony wynajęta przez organizatora.

Więcej policyjnych patroli było nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach. Od poniedziałku (31 grudnia) do wtorku (01 stycznia), na wrocławskich drogach odnotowano 2 wypadki, w których rannych zostało 4 osoby. Nikt w tych wpadkach nie zginął. Policjanci zatrzymali 5 osób, które niestety, pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowały się wsiąść po spożyciu alkoholu za kierownicę swoich pojazdów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


niedziela, 24.3.2019 16:08
5
środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele