komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Podsumowanie działań policji "Kaskadowy pomiar prędkości"

czwartek, 11.7.2019 13:10 , komentarze: 2 , odsłony: 1287
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizowali w ostatnich dniach działania pn. ,,Kaskadowy pomiar prędkości’’. Policyjne patrole można było spotkać zarówno na głównych, jak i tych mniej uczęszczanych ulicach miasta oraz powiatu, szczególnie w miejscach niestosowania się przez kierowców do ograniczeń prędkości. Mundurowi z drogówki, wykorzystywali ręczne mierniki pomiaru prędkości oraz wideorejestratory zainstalowane w nieoznakowanych pojazdach. Dyscyplinowali kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Łącznie policjanci skontrolowali 370 kierowców, z czego niestety aż 100 nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak wszyscy wiemy ,,Piraci drogowi’’ są zagrożeniem dla nas wszystkich, a przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jest szczególnie niebezpieczne i bywa przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń.

Działania wrocławskich policjantów pn. ,,Kaskadowy pomiar prędkości’’, miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali kontroli 370 pojazdów, z czego aż 100 kierujących, niestety nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na sprawców wykroczeń funkcjonariusze nakładali mandaty karne, a w niektórych przypadkach kierowali również wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali 5 kierowcom prawo jazdy, a także 42 dowody rejestracyjne pojazdów, które były niesprawne technicznie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, tego typu działania będą cyklicznie prowadzone przez policjantów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Ciekawe ilu policjantów brało udział w tej akcji. Moze po...
czwartek, 11.07.2019 19:54 autor: Jacek
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
czwartek, 24.9.2020 13:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele