komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Podczas ucieczki przed policją urwał koło, był poszukiwany

piątek, 20.11.2020 10:03 , komentarze: 0 , odsłony: 411
kategorie artykułu:

Policyjni wywiadowcy namierzali poszukiwanego mężczyznę. Gdy dali mu sygnał do zatrzymania się, ten postanowił spróbować swoich szans i zaczął uciekać. Jego pojazd nie wytrzymał jednak terenowej jazdy i wkrótce uszkodził lewe koło. Okazało się, że mężczyzna jest nie tylko poszukiwany, ale ma też przy sobie narkotyki. Został zatrzymany i za popełnione przestępstwa będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem.

Policyjni wywiadowcy pozyskali informację, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie jednej z miejscowości w gminie Siechnice. Były godziny wieczorne i policjanci sprawdzali ten sygnał. W trakcie obserwacji zauważyli interesujący ich pojazd – Daewoo na ząbkowickich tablicach rejestracyjnych. Na widok policjantów mężczyzna skręcił dynamicznie w polną drogę i zaczął uciekać, nie stosując się do dawanych przez policjantów sygnałów. Rozpoczął się pościg. Osobowe Daewoo nie wytrzymało jednak terenowej jazdy i w samochodzie urwało się lewe koło. Mężczyzna wybiegł z samochodu i próbował uciekać pieszo. Miał jednak za sobą doświadczonych policyjnych wywiadowców, którzy wielokrotnie zatrzymywali agresywne, niebezpieczne i uciekające osoby. Po chwili został zatrzymany.

Okazał się nim być 27-letni mieszkaniec gminy Żórawina. Potwierdziło się to, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków. To, że trafi za kratki nie było jednak jego jedynym zmartwieniem. Policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Mieli też podejrzenia, czy aby nie znajduje się pod jej wpływem, dlatego została mu pobrana krew do dalszych badań. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności. Będzie musiał też odpowiedzieć za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a dalsze badania wykażą, czy kierując pojazdem znajdował się pod wpływem środków odurzających. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele