Podczas koncertu noworocznego UPWr zebrał ponad 175 tys. zł dla wrocławskich dzieci [Foto]

poniedziałek, 16.1.2023 16:09 128 0

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Jarosław Bosy, witając w piątkowy wieczór zaproszonych gości, podkreślił, że tradycja uniwersytecka nie musi liczyć wielu wieków, bo najważniejsza jest idea i ludzie, którzy tę ideę wcielają w życie.

– Czyli wy, tak licznie od 14 lat przychodzący na wydarzenie, które łączy w sobie potrzebę pomagania słabszym i potrzebującym z kulturą wysoką – zwrócił się wprost do widzów tłumnie zgromadzonych w Auli im. Jana Pawła II w Centrum Naukowo-Dydaktycznym UPWr. I przypomniał, że koncert, 14. już, wiąże się ze wsparciem dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, któremu goście uczestniczący w charytatywnej aukcji pomagają z wielkim zaangażowaniem od lat.

Za to zaangażowanie i pomoc dziękowała też Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, podkreślając, że są szczęściarzami. – Dziękujemy nie tylko za to, że nas wybrano, ale też za to, że kolejni rektorzy kontynuują wybór swoich poprzedników. Dzięki temu już po raz trzeci dochód z aukcji możemy przeznaczyć na naszą największą inwestycję, dom opieki wytchnieniowej – powiedziała Beata Hernik, dodając, że aktualnie pod opieką hospicjum jest 70 dzieci nieuleczalnie chorych, a kolejnych czworo czeka na przyjęcie.

14. Koncert noworoczny – jak co roku – połączony był z aukcją charytatywną. Za rekordową kwotę 27 tysięcy złotych wylicytowano dar Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Centrum Muzyki we Wrocławiu. To prywatny koncert muzyków NFM (i pierwszy winylowy album wydany przez Forum, „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego wydany w cyklu prezentującym twórczość mistrzów polskiego renesansu i baroku).

Podczas koncertu nie tylko licytowano – dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom redaktora Marka Obszarnego – wysoko, ale też wysłuchano zaproszonych artystów. Wielkie brawa zebrali wrocławianie Ewa Szlempo-Kruszyńska i Artur Caturian, którzy wystąpili z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka. A salwy śmiechu wywoływała co i rusz Grupa MoCarta, która do wspólnego występu zaprosiła Kubę Sienkiewicza, lidera zespołu Elektrycznych Gitar i specjalistę neurologa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)