Po raz pierwszy w historii Womex wystąpił zespół z Wrocławia

wtorek, 2.11.2021 13:37 265 0

WOMEX jest niezaprzeczalnie najbardziej zróżnicowanym i realizowanym na szeroką skalę festiwalem showcase’owym i targami muzyki na całym świecie. W Porto w Portugalii w dniach 27-31.10.2021 przez 5 dni międzynarodowa publiczność z ponad 90 państw celebrowała święto muzyki świata. Można było odwiedzić 500 stoisk targowych reprezentowanych przez 900 wystawców, 2600 delegatów związanych z branżą muzyczną.

Centralnym wydarzeniem targów była część showcas’owa, która daje szansę prezentacji artystycznego dorobku przed najbardziej wpływową i opiniotwórczą publicznością na świecie z branży muzycznej.

W tym roku wpłynęło ponad 2500 zgłoszeń spośród których wybrano 50 artystów z całego świata - po raz pierwszy w historii zaproszone zostały artystki z Wrocławia - zespół Kosy!

                    

Wrocławski kobiecy kwartet w składzie: Kasia Pakosa, Aleksandra Gronowska, Katarzyna Szetela-Pękosz i Anastazja Sosnowska wykonał pieśni ludowe z regionu Dolnego Śląska w autorskich aranżacjach, zdobywając uznanie publiczności, krytyków oraz producentów muzycznych. Wrocławianki olśniły międzynarodowe jury, które doceniło w muzyce zespołu świeżość oraz nowoczesną interpretację pieśni mieszkańców przybyłych z różnych regionów Polski i Europy na tereny Dolnego Śląska po II wojnie światowej. Dzięki artystkom ludowa muzyka Dolnego Śląska spotkała się z dużym zainteresowaniem budując pomost między tym, co tradycyjne a współczesne. Na całym świecie pieśni ludowe trafiają do głównego nurtu muzycznego. Kosy są zespołem, który wpisuje się w ten trend.

Wyjazd wrocławskiego zespołu zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Wrocławia, Prezydenta Jacka Sutryka, Strefy Kultury Wrocław oraz Instytutowi Adama Mickiewicza. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)