komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Piłkarki Śląska wróciły do treningów

sobota, 9.1.2021 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 254
kategorie artykułu:

Zawodniczki Śląska Wrocław rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Piłkarki mają za sobą pierwsze zajęcia, a wkrótce przejdą testy wydolnościowe i wezmą udział w obozie dochodzeniowym. W okresie przygotowawczym wrocławianki rozegrają sześć sparingów, a pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na weekend 6-7 marca.

Przygotowania do piłkarskiej wiosny rozpoczęły się w piątkowe popołudnie. Właśnie wtedy wrocławianki spotkały się na pierwszych zajęciach na obiektach hotelu GEM na Zaciszu. W sobotę - 9 stycznia - podopieczne Piotra Jagieły przejdą badania wydolnościowe, natomiast w najbliższy poniedziałek rozpoczną obóz dochodzeniowy. - Będziemy trenować na własnych obiektach dwa razy dziennie - jedne zajęcia na boisku, drugie na siłowni - wyjaśnia trener Śląska. - Generalnie obóz organizujemy w pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego, więc będziemy się wprowadzać rytm treningowy, nie będzie dużych obciążeń, a skupimy się na zadaniach techniczno-taktycznych - dodaje Piotr Jagieła.

Pierwszy tydzień treningów zakończy się wewnętrznym sparingiem, w którym wezmą zawodniczki ekstraligowej drużyny oraz wyróżniające się piłkarki z drugiego zespołu. W kolejnych tygodniach wrocławianki zagrają z Ząbkovią Ząbki, Ślęzą Wrocław, rezerwami SMS-u Łódź, a potem z ligową czołówką, czyli Czarnymi Sosnowiec i pierwszym zespołem łódzkiego SMS-u. Ostatnim sprawdzianem piłkarek WKS-u będzie potyczka z SWD Wodzisław Śląski.

I choć na pierwszych zajęciach nie było jeszcze nowych zawodniczek, to niewykluczone, że w najbliższych tygodniach w zespole WKS-u pojawią się wzmocnienia. Na razie do pierwszego kobiecego zespołu włączona została obchodząca w tym roku 16. urodziny Daria Matuszewska. Z kolei w Śląsku nie zobaczymy już Julii Mularczyk, która w grudniu rozwiązała kontrakt z klubem. Zawodniczka wystąpiła w siedmiu spotkaniach w tym sezonie i zdobyła jedną bramkę - w wygranym 4:3 spotkaniu z Olimpią Szczecin.

Bez wątpienia pozytywną wiadomością jest fakt, że w pierwszych zajęciach uczestniczyły piłkarki, które w ostatnim czasie leczyły kontuzje - Joanna Węcławek i Aleksandra Dudziak. - Asia trenowała już z zespołem, natomiast Ola jeszcze indywidualnie, ale w ciągu najbliższych kilku dni planujemy jej powrót do zajęć z pierwszym zespołem - mówi trener Jagieła.

Pierwsze spotkanie ligowe piłkarki Śląska rozegrają w weekend 6-7 marca. Do Wrocławia przyjedzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli ROW Rybnik.

Plan sparingów Śląska Wrocław:
16 stycznia - gra wewnętrzna
23 stycznia - Ząbkovia Ząbki (mecz na stadionie Kłokoczyce, początek godzina 13:00)
30 stycznia - Ślęza Wrocław (Kłokoczyce, g. 17:30)
6 lutego - SMS Łódź II (Kłokoczyce, g. 13:00)
13 lutego  - Czarni Sosnowiec (Sosnowiec, g. 13:00)
20 lutego - SMS Łódź (Łódź, g. 12:00)
27 lutego - SWD Wodzisław Śląski (Kłokoczyce, g. 13:00)

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:31
poniedziałek, 11.1.2021 14:30
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki