Pijany zniszczył zaparkowany samochód

czwartek, 29.10.2020 13:26 353 0

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 60-latka, który idąc jedną z ulic na Śródmieściu, zniszczył zaparkowany tam pojazd marki Fiat. Właściciel pojazdu wycenił szkody na kwotę przekraczającą 500 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za zniszczenie cudzej rzeczy ruchomej.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego chwilę przed 19 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na wrocławskim Śródmieściu ma niszczyć jeden z zaparkowanych tam samochodów. Funkcjonariusze już po chwili byli na miejscu, potwierdzając zgłoszenie i jednocześnie zatrzymując sprawcę tego przestępczego działania.

Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie dwie metalowe rury, których użył do zniszczenia osobowego Fiata. 60-latek uszkodził szybę czołową oraz pokrywę komory silnika pojazdu. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości mężczyzny i okazało się, że wydmuchał ponad 2 promile.

Ustalony przez policjantów właściciel pojazdu, wycenił szkody na kwotę przekraczającą 500 złotych, co wskazywałoby na popełnienie przez sprawcę przestępstwa.

60-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz