Pijany przyjechał na stację kupić alkohol

sobota, 3.4.2021 13:00 260 0

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie przeszkodził 61-letniemu mężczyźnie wsiąść za kierownicę Mercedesa i ruszyć na zakupy. O podejrzanie zachowującym się kierującym policjantów poinformował odpowiedzialny pracownik jednej ze stacji benzynowych. Mundurowi po chwili byli na miejscu, a na rękach mężczyzny znalazły się kajdanki. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Leśnicy zostali skierowani przez dyżurnego na stację benzynową znajdującą się na ich obszarze odpowiedzialności. Osobą zgłaszającą był pracownik stacji, który wykazał się obywatelską postawą, bo nie pozostał obojętny, widząc zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, które może skutkować utratą życia i zdrowia przez jego uczestników. Niezwłocznie powiadomił mundurowych o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna przyjechał samochodem dokonać zakupu alkoholu. Ze względu na jego stan psychofizyczny, alkohol nie został mu jednak sprzedany.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i potwierdzili przypuszczenia obsługi stacji, bo wspomniany kierujący, dmuchnął w alkomat z wynikiem 2 promili alkoholu w organizmie. Nie był to jednak koniec złych wiadomości, ponieważ 61-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujący popełnił, więc dwa przestępstwa opisane w Kodeksie karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o konsekwencjach, jakie poniesie, zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście ta lekkomyślna jazda nie doprowadziła do tragedii, jak niestety niejednokrotnie bywa. Cieszy fakt, że w naszym otoczeniu są ludzie czujący się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, którzy reagują w takich sytuacjach w sposób prawidłowy.

st. sierż. Paweł Noga

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz