komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

Pijany kierowca uderzył w budynek. On wyszedł cały, ale pasażerowie trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami…

wtorek, 12.5.2020 09:38 , komentarze: 1 , odsłony: 760
kategorie artykułu:

Ta bardzo niebezpieczna sytuacja, miała miejsce na terenie wrocławskich Krzyków przed godziną 4 rano we wtorek. Wrocławscy policjanci podjęli interwencję w zw. ze zdarzeniem drogowym, które pierwsi zauważyli mieszkańcy. Wszystko wskazywało na to, że brał w nim udział nietrzeźwy kierowca i są osoby ranne, więc mundurowi szybko pobiegli na miejsce. Chwilę później okazało się, że 24-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył autem w budynek wielorodzinny. Niestety dwaj pasażerowie podróżujący tym autem, zostali przewiezieni do szpitali z poważnymi obrażeniami ciała. Sprawdzenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że kierowca ma 0.8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci Referatu Partolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, interweniowali na ulicy Zwycięskiej, natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Ponieważ wszystko wskazywało na to, że w samochodzie znajdują się osoby poszkodowane, pobiegli natychmiast udzielić im pomocy.

Okazało się, że 24-letni kierowca stracił panowanie nad osobową Toyotą i wypadł z drogi w momencie przejeżdżania przez rondo, a następnie uderzył w pobliski budynek mieszkalny.

Badanie przeprowadzone przez mundurowych, wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Na szczęście jemu nic się nie stało, ale dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do pobliskich szpitali z poważnymi obrażeniami ciała.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a uszkodzony pojazd odholowano. Teraz dalszym losie 24-letniego ob. Ukrainy zadecyduje wrocławski sąd. W świetle obowiązujących przepisów, grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze to i inne tego typu zdarzenia oraz fakt, że nadal na Polskich drogach nietrzeźwi kierowcy doprowadzają do poważnych w skutkach wypadków, a także stanowią olbrzymie zagrożenie dla innych uczestników ruchu, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględnie - nie wsiadanie za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Grozić to można
wtorek, 12.05.2020 10:01 autor:
piątek, 22.5.2020 18:53
2
środa, 20.5.2020 14:10
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele