Pijany kierowca rozbił auto na moście Trzebnickim

wtorek, 30.11.2021 13:34 255 0

Wykonywanie czynności w miejscach kolizji i wypadków drogowych to chleb powszedni dla policjantów z wrocławskiej drogówki. Niestety pijani sprawcy zdarzeń drogowych nie należą do rzadkości na polskich drogach. Tak też było tym razem. Nietrzeźwy 56-letni mieszkaniec Wrocławia, swoim niepowiedzianym zachowaniem, prawie doprowadził do tragedii, rozbijając swoje osobowe bmw na moście Trzebnickim. Na domiar złego w aucie podróżowała z nim 19-letnia pasażerka.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, w trakcie patrolu ulic stolicy Dolnego Śląska, zostali skierowani na zdarzenie drogowe, które miało miejsce na jednej z przepraw przez Odrę.

Po przybyciu na most Trzebnicki, policjanci, przebadali 56-letniego kierowce alkomatem, który wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W pojeździe, wraz z nieodpowiedzialnym kierowcą, podróżowała 19-letnia wrocławianka.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła oboje uczestników zdarzenia do szpitala, a rozbite osobowe bmw trafiło na parking strzeżony.

56-latek został przebadany w szpitalu, który opuścił tego samego dnia. Nie wrócił jednak do domu, gdyż prosto z izby przyjęć trafił za kraty.

Zgodnie z treścią art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Teraz o dalszym losie niepowiedzianego kierowcy zadecyduje sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)