komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Pijany kierowca doprowadził do kolizji drogowej

wtorek, 29.9.2020 12:34 , komentarze: 0 , odsłony: 155
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z drogówki zostali skierowani przez dyżurnego do obsługi zdarzenia drogowego na ulicę Buforową. Mundurowi od razu ustalili, że kierujący osobowym Renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na jego tył. Brak możliwości bezpiecznego prowadzenia auta, w tym przypadku był podyktowany krążącym w jego organizmie alkoholem. Badanie alkomatem wykazało go bowiem blisko 3 promile.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy, zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na ulicę Buforową. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce i okazało się, że na szczęście uczestnicy kolizji, nie potrzebowali pomocy medycznej. Jedyne powstałe szkody, to te na pojazdach.
Funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym Renault nie zachował należytej ostrożności, a także bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i w wyniku tego najechał na jego tył. Samochody zostały uszkodzone w stopniu uniemożliwiającym dalszą jazdę, a policjanci byli zobowiązani do zatrzymania ich dowodów rejestracyjnych.
Wytłumaczeń do zaistniałej sytuacji nie trzeba było długo szukać, od 49-letniego kierującego Renault była wyczuwalna silna woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia, wykazując blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kółko w takim stanie. Na szczęście jazda ta nie doprowadziła do tragedii.

49-latek trafił na najbliższy komisariat policji, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane i teraz o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

Nieuchronność kary to jednak jedno, a zagrożenie, jakie niesie za sobą jazda na tzw. podwójnym gazie to drugie. Nie wsiadajmy za kierownicę, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości. Wybierzmy alternatywne środki komunikacji, których we Wrocławiu nie brakuje, a które wykluczają potrzebę kierowania. Wszystko w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.10.2020 10:01
poniedziałek, 12.10.2020 09:45
poniedziałek, 5.10.2020 12:16
środa, 30.9.2020 11:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki