Pijany 48-latek chciał skoczyć z okna kamienicy. Policjanci przekonywali go, aby tego nie robił [WIDEO]

wtorek, 16.5.2023 15:02 573 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin interweniowali w sprawie mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie skacząc z okna kamienicy na 4 piętrze. Policjanci po długich rozmowach prowadzonych z desperatem namówili go do zejścia z parapetu. Okazało się, że 48-latek miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Policjanci z wrocławskiego komisariatu na Ołbinie otrzymali informację o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie skacząc z okna na 4 piętrze jednej z kamienic. Do zdarzenia doszło 8 maja br. po godz. 21.00.

W związku z tym, we wskazany rejon niezwłocznie skierowano policjantów. Okazało się, że mężczyzna siedział w oknie na parapecie kamienicy i krzyczał, że popełni samobójstwo. Na miejscu byli już strażacy.

Funkcjonariusze po dostaniu się w pobliże mężczyzny rozpoczęli z nim rozmowę. Poszkodowany przyznał, iż ma problemy osobiste i chce skoczyć z okna. Po długich rozmowach policjanci namówili 48-latka do zejścia z parapetu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on nietrzeźwy - 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. 48-latek trafił pod opiekę ratowników.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

Materiał wideo można obejrzeć w serwisie YouTube po zaakceptowaniu zgody, ponieważ zawiera on treści nieodpowiednie dla osób nieletnich:

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)