komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego


Pijany 25-latek jechał samochodem bez jednej opony

czwartek, 2.4.2020 17:58 , komentarze: 0 , odsłony: 909
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki patrolując nocą zachodnią część Wrocławia, zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego osobową Toyotą, który pomimo braku opony na jednej z felg osi przedniej poruszał się pojazdem. Okazało się, że powodem takiej jazdy mógł być wcześniej wypity alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało go ponad promil w organizmie kierowcy. O konsekwencjach, jakie poniesie nieodpowiedzialny mężczyzna, zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w swojej wieloletniej służbie dużo już widzieli i niewiele rzeczy jest w stanie ich zdziwić, czy zaskoczyć. Jednak tej nocy było inaczej, gdy zwrócili uwagę na kierującego osobową Toyotą, który poruszał się pojazdem ulicami Wrocławiu pomimo braku opony na feldze osi przedniej.

Policjanci bezzwłocznie podjęli próbę zatrzymania mężczyzny i już po chwili z nim rozmawiali. 25-latek wyznał mundurowym, że szuka stacji paliw, ponieważ wydawało mu się, że ma mało powietrza w jednej z opon.

Powodem błędnej oceny sytuacji, był zapewne krążący w jego organizmie alkohol, mężczyzna wydmuchał bowiem ponad promil alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci chcieli zatrzymać blankiet jego prawa jazdy, jednak 25-latek nie miał go przy sobie. Za uszkodzenia pojazdu powstałe na skutek nieodpowiedzialnej jazdy mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który został odholowany na parking strzeżony.

Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających zagrożone jest kara pozbawienia wolności do 2 lat.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wtorek, 26.5.2020 10:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki