komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 26 października 2020

Lucjana, Ewarysta

Pijani "opiekowali się" 6-miesięczną dziewczynką. Również nietrzeźwa matka wyszła do sklepu

poniedziałek, 24.2.2020 11:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1440
kategorie artykułu:

Interwencja policjantów z komisariatu na wrocławskim Ołbinie, zakończyła się zatrzymaniem nietrzeźwej kobiety, która nie powinna w takim stanie sprawować opieki nad swoją córką. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, gdy wyszła do sklepu pozostawiając dziecko pod ,,opieką’’, dwóch innych, równie nietrzeźwych osób. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może jej grozić kara nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

        Fot. Pixabay

Tuż po godz. 16.30, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin, podjęli interwencję w jednym z prywatnych mieszkań. Mundurowi działali natychmiast, bo weszli w posiadanie informacji, że przebywa w nim małe dziecko, a jego opiekunowie nadużywają alkoholu. Niestety fakt ten potwierdził się.

Najpierw policjanci przez chwilę, nie mogli wejść do lokalu, bo nikt nie chciał otworzyć im drzwi. Jednak w mieszkaniu słychać było głosy, więc poczekali chwilę i kiedy na klatkę schodową wyszedł nietrzeźwy mężczyzna, weszli razem z nim.

49-latek oświadczył, że matka przebywającej z nim w mieszkaniu 6-miesiecznej dziewczynki, wyszła do sklepu, a małoletnią opiekuje się teraz jego znajoma. Niestety w mieszkaniu unosił się też gęsty dym tytoniowy, co wyraźnie szkodziło dziecku, a wykonane przez funkcjonariuszy sprawdzenia tylko potwierdziły ich przypuszczenia. 44-latka również była nietrzeźwa, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta nie potrafiła też powiedzieć kiedy matka dziecka wróci i dodała, że nie ma z nią obecnie żadnego kontaktu.

Kilkadziesiąt minut później 38-latka wróciła do mieszkania, ale okazało się, że ma 2.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Z uwagi na fakt, że znajdujące się w mieszkaniu 6-miesieczne dziecko, dłuższy czas przebywało pod ,,opieką’’ osób nietrzeźwych i jego matka także była pijana, konieczne było podjęcie działań zapewniających mu bezpieczeństwo. O sytuacji powiadomiono sąd rodzinny, a dziecko trafiło czasowo do placówki opiekuńczej.

Kobieta trafiła prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, grozić może jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
środa, 21.10.2020 11:19
poniedziałek, 12.10.2020 10:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki