komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Pierwszy tramwaj Skody pojechał do remontu

czwartek, 23.7.2020 12:46 , komentarze: 0 , odsłony: 665
kategorie artykułu:

MPK Wrocław podpisało niedawno umowy warte blisko 135 mln. zł na generalny remont 42 tramwajów. Pierwsza Skoda 16 T z zajezdni Borek pojechała właśnie do naprawy.

Tramwaj na lawecie pojechał do Warszawy. fot. MPK Wrocław

Do Warszawy i Poznania
Remont przejdzie 25 wrocławskich tramwajów typu WrAs 205 oraz 17 najstarszych Skód 16 T. Pierwsza z nich, ta z numerem bocznym 3001, właśnie pojechała do naprawy. Tramwaje czeskiego producenta będzie odnawiać firma SAATZ z Warszawy. Tramwaj przejdzie gruntowny remont. Zaczynając od wymiany elektroniki, przez odnawianie wnętrza aż po renowację poszycia zewnętrznego. Koszt naprawy jednego tramwaju tego typu to około 3,5 mln złotych. Kolejne składy do Warszawy będą przewożone sukcesywnie.

Do Poznania trafią natomiast tramwaje typu WrAs 205. Naprawiać będzie je firma Modertrans.

– Tramwaje WrAs 205 produkował dla Wrocławia nasz lokalny Protram. Tramwaje są lubiane przez naszych motorniczych. Są łatwe w obsłudze i mają bardzo dobre własności trakcyjne - krótka droga hamowania czy dobre przyspieszenie. Nie chcemy z nich rezygnować, ale je unowocześnić – wyjaśnia prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Klimatyzacja i nie tylko
Pojazdy po remoncie zmienia się nie do poznania. Dostaną całkowicie nowe pudło, szkielet wagonu, podwozie, dach dostosowany do klimatyzacji, połączenie członów, sprzęgi składane, odgarniacz, piasecznice, stanowisko motorniczego czy platformę do wjeżdżania wózków. Pasażerowie na pewno odczują zmiany gorącym latem i mroźną zimą. Zamontowana zostanie bowiem klimatyzacja i nowy układ ogrzewania.

Remonty wrocławskich składów pochłoną aż 135 milionów złotych. Według umowy wykonawcy na prace mają dwa lata.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 11:58
środa, 29.7.2020 13:18
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele