Pierwszy mecz na Boisku Marzeń!

poniedziałek, 13.9.2021 12:59 236 0

Niesłyszące dzieci z wrocławskiego ośrodka przy ulicy Dworskiej doczekały się remontu boiska. Po siedmiu latach przerwy w środę, 15 września, zostanie na nim rozegrany pierwszy mecz piłkarski. Uczniowie szkoły zmierzą się tego dnia ze swoimi rówieśnikami z ośrodka dla dzieci niewidomych. Będzie to możliwe dzięki inwestycji, która kosztowała blisko 170 tysięcy złotych, a zrealizowana została przez Fundację ZOBACZ MNIE.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu przy ulicy Dworskiej 8 na co dzień uczy się i mieszka 150 dzieci z całego Dolnego Śląska. Szkoła jest położona w pięknym parkowym terenie. Niestety, przez ostatnie 7 lat dzieci nie mogły korzystać z boiska, którego stan techniczny zagrażał ich bezpieczeństwu.

- Musieliśmy je zamknąć z troski o ich zdrowie. Ale serca nam pękały, gdy cały czas słyszeliśmy pytania o to, kiedy będą mogły pograć w piłkę na dworze. Na przeszkodzie cały czas stały ogromne pieniądze, które trzeba było przeznaczyć na remont – tłumaczy Ewa Dobrowolska, dyrektor ośrodka.

W zbiórkę pieniędzy na Boisko Marzeń zaangażowała się Fundacja ZOBACZ MNIE. Po kilku odwiedzinach w ośrodku było wiadomo, że remont jest sprawą priorytetową. O tym, jak bardzo potrzebne jest boisko, mówiła nie tylko kadra nauczycielska, ale i sami uczniowie.

- Dzieci, które pochodzą z różnych zakątków Dolnego Śląska spędzają tam często cały tydzień nauki, nocują w internatach. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, żeby dać im możliwość jak najlepszego rozwoju w miejscu, które traktują jak dom – opowiada Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Koszt remontu wyniósł niemal 170 tysięcy złotych. Fundacja ZOBACZ MNIE szukała na niego sponsorów przez cały ubiegły rok. Inwestycja została zrealizowana dzięki finansowej pomocy: Fundacji Auchan, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji LOTTO, Fundacji ARP, Fundacji Soroptimist International, Fundacji BNP Paribas, BFF Investments Polska Sp. z o.o. oraz Państwu Sylwii i Piotrowi Krupom.

W realizację inwestycji zaangażował się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Remont boiska przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 we Wrocławiu to ważna inicjatywa. Uczniowie Ośrodka potrzebują miejsca, gdzie mogą spędzać czas aktywnie, w warunkach komfortowych i dostosowanych do ich potrzeb. Wspólnie udało się to osiągnąć. Obiekt umożliwi rozwijanie zainteresowań i pasji sportowych dzieci. Cieszę się, że w marszałkowskich placówkach powstają takie miejsca, ponieważ sport jest bardzo ważną częścią uczniowskiego życia – uczy współpracy i wytrwałości – Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

 

Uroczyste otwarcie Boiska Marzeń odbędzie się w środę 15 września 2021 roku w ośrodku przy ul. Dworskiej 8 we Wrocławiu. Rozpocznie się o godzinie 11.00. Uczniowie szkoły rozegrają tego dnia towarzyski mecz piłkarski ze swoimi rówieśnikami z ośrodka dla dzieci niewidomych.

Wydarzenie będzie okazją do wspólnego pikniku z pokazem kulinarnym i wieloma atrakcjami, który zostanie zorganizowany przez firmę Auchan.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)