komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Pierwsze szkolenia CyberMistrza wystartowały

wtorek, 17.11.2020 13:39 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

Wystartowały pierwsze szkolenia organizowane w ramach projektu CyberMistrz. To dzięki nim pracownicy wrocławskich instytucji kultury oraz dzieci i młodzież zupełnie bezpłatnie podniosą swoje kompetencje cyfrowe. Korzyści może odnieść wiele osób, bo rekrutacja wciąż trwa.

Pod koniec października odbyły się pierwsze cybermistrzowskie szkolenia dla pracowników wrocławskich instytucji kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Uczestnicy są już po serii spotkań indywidualnych i pierwszych szkoleniach grupowych, podczas których trenerzy dokonali analizy poziomu kompetencji, a także wstępnej prezentacji programu i narzędzi, z których będą korzystać podczas następnych zajęć. W kolejnych tygodniach, przez wzgląd na obecną sytuację i w trosce o bezpieczeństwo uczestników, szkolenia będą realizowane w formie zdalnej. – CyberMistrz – projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – to niepowtarzalna okazja, by w sposób prosty i przystępny rozwinąć kompetencje cyfrowe. Za sprawą szkoleń pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu zyskają wiedzę i umiejętności, dzięki którym instytucje te będą mogły wzbogacić swój program i poszerzyć grono jego odbiorców – przekonuje Anna Pełdiak, koordynatorka projektu CyberMistrz i kierowniczka prowadzonego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego Biura Projektów we Wrocławiu.

Program szkoleń dla pracowników wrocławskich instytucji kultury koncentruje się wokół kwestii związanych z informacją, komunikacją, tworzeniem treści, bezpieczeństwem i rozwiązywaniem problemów. – Są to zagadnienia, które każda instytucja, nie tylko kulturalna, powinna opanować, aby móc odpowiadać na dzisiejsze potrzeby mieszkańców Wrocławia. Dlatego korzyści, jakie wynikają z udziału w szkoleniach CyberMistrza, odniosą nie tylko pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych, ale i mieszkańcy naszego miasta, którzy na co dzień korzystają z ich oferty kulturalnej – mówi Anna Pełdiak.

Za realizację szkoleń odpowiada firma WROcomp, której bogate doświadczenie w zakresie kompetencji cyfrowych pozwala na przeprowadzenie zajęć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Organizatorem szkoleń jest natomiast poznańska Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego, która na Dolnym Śląsku działa już od kilku lat i z sukcesem prowadzi regionalne projekty edukacyjne i społeczne finansowane ze środków unijnych.

Projekt CyberMistrz skierowany jest do starszych i młodszych wrocławian. Poza pracownikami instytucji kultury, wezmą w nim udział również dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Zaplanowano aż 8 różnych tematów szkoleń, które będą realizowane podczas 30, 40 lub 60 godzin szkoleniowych. Rekrutacja już trwa, a jedyny warunek, jaki należy spełnić, by wziąć udział w projekcie, oprócz wieku, to być mieszkańcem Wrocławia lub uczniem jednej z wrocławskich szkół. Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zaplanowane są na listopad tego roku. Kolejne zostaną zrealizowane do końca 2021 roku.

Oficjalna strona programu CyberMistrz – www.cybermistrz.pl
Fanpage – www.facebook.com/cybermistrz 

* * *

Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele