Pierwsze mistrzostwa WOT w wieloboju żołnierskim

środa, 28.2.2024 14:38 230 0

 W dniach 23-25 lutego 2024 roku, Centrum Szkolenia WOT (Toruń) zorganizowało pierwsze mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w wieloboju żołnierskim, w których wzięło udział blisko 130 żołnierzy z całego kraju.

„Każdy żołnierz jest zobowiązany do dbałości o swoją sprawność fizyczną przez cały rok, a do CSWOT przyjechali najsprawniejsi Terytorialsi z całego kraju. Konkurencje były wymagające, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami odbywała się według zasad fairplay. Warto zauważyć, że o końcowym wyniku często decydowały sekundy.”  - powiedział płk dr Przemysław Żukowski Komendant Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Celem mistrzostw była nie tylko rywalizacja pomiędzy poszczególnymi Brygadami Obrony Terytorialnej, ale przede wszystkim wyłonienie najlepszych sportowców, którzy w dniach 18-23 marca br. będą reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej na mistrzostwa Wojska Polskiego w wieloboju żołnierskim.

„Jestem dumny ze swoich żołnierzy, którzy pokazali bardzo wysoki poziom” – powiedział płk Edward Chyła Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej – „wyniki, które zdobyli świadczą o ogromny zaangażowaniu i poświęceniu związanym z przygotowaniem się do wieloboju” – dodał.

W czasie trzydniowych zawodów żołnierze rywalizowali ze sobą w konkurencjach: pokonywania biegowego testu siłowego, wspinania się po linie, biegu wahadłowego 15x15, a także biegu na odległości 1 kilometra. Zawodnicy oceniani byli w kategoriach kobiet i mężczyzn do 35 roku życia i powyżej, a także w kategorii drużynowej.

Żołnierze 16 DBOT zajęli odpowiednio:

  •         I miejsce w kategorii indywidualnej mężczyzn powyżej 35 lat;
  •         III miejsce w kategorii indywidualne mężczyzn do 35 lat;
  •         IV miejsce w kategorii drużynowej.

Gratulujemy uczestnikom zawodów zdobytych osiągnięć.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)