Pierwsze mecze Drużynowych Mistrzostw Europy w squasha już jutro we Wrocławiu

wtorek, 1.5.2018 20:06 1112 0

Już jutro, w środę 2 maja, najbardziej prestiżowa impreza squashowa na Starym Kontynencie wystartuje we Wrocławiu. W Centrum Sportowym Hasta La Vista, największym na świecie ośrodku squasha, zmierzy się ze sobą 37 ekip z 22 krajów. Większość uczestników Drużynowych Mistrzostw Europy ETC 2018 zameldowała się na miejscu i rozpoczęła treningi już dziś, w przeddzień meczu otwarcia. 

Mistrzostwa obejmują rywalizację w ramach dwóch dywizji Europejskiej Federacji Squasha – europejskiej elity (Dywizji 1) i „zaplecza” – ekip pretendujących do walki o najwyższe laury (Dywizji 2). Daje to łącznie ponad 100 meczów, rozgrywanych na 10 kortach jednocześnie, z udziałem ponad 200 zawodników i zawodniczek. W gronie faworytów do tytułu mistrzowskiego wymienia się przede wszystkim Anglię, Francję, Szkocję i Niemcy.

- Reprezentacja Anglii to bardzo doświadczony team, rywalizowaliśmy już praktycznie z całą czołówką – mówi Daryl Selby, trzecia rakieta Anglików, 19. zawodnik świata w rankingu PSA World Tour. Mamy wyrównany zespół i spore szanse, ale taka rywalizacja jest za każdym razem trudna. Wszystkie pozostałe kraje robią się coraz lepsze. Francja zawsze jest mocna, Hiszpania i Niemcy grają z roku na rok lepiej; niektóre „nowe” kraje mogą zaskoczyć, jak chociażby Czechy. W tym roku na pewno będą to interesujące zawody – dodaje Selby. 

- Świetnie poradziłyśmy sobie rok temu, więc teraz na pewno spoczywa na nas pewna presja - tłumaczy Tasni Evans, numer 1 w reprezentacji Walii, 12 zawodniczka PSA World Tour. Jeśli wykorzystamy to we właściwy sposób, myślę że będziemy w stanie przywieźć do domu jakiś medal. Wiadomo, że Angielki i Francuzki mają najbardziej wyrównane składy, ale wśród pozostałych ekip też znajdują się mocne zawodniczki. Przewiduję, że nasi chłopcy z Walii mogą sprawić niemałą niespodziankę…

Polki i Polacy będą rywalizować w Dywizji 2. Wśród pań numerem jeden jest debiutantka w seniorskiej reprezentacji, jedna z czołowych zawodniczej juniorskiego squasha Karina Tyma (numer 163 na świecie). Średnia wieku męskiej drużyny to 19 – 20 lat, sztab trenerski postanowił postawić w tym przypadku na młodych zawodników. 

Pierwsze mecze Drużynowych Mistrzostw Europy ETC 2018 rozpoczną się o 10:00, 2 maja w Centrum Sportowym Hasta La Vista przy ul. Góralskiej 5 we Wrocławiu. Najpierw rywalizację rozpoczną panie (o 10:00 wystartują trzy pojedynki Dywizji 1 kobiet: Francja – Niemcy, Holandia – Czechy i Walia – Belgia), panowie z europejskiej elity zaczynają o 12:00 (Francja – Dania, Anglia – Walia, Niemcy – Czechy, Szkocja – Hiszpania). Polki zagrają o 10:00 z Hiszpankami, zaś Polacy z Holendrami, także o 10:00. 

Wstęp dla publiczności na wszystkie mecze jest wolny. Najważniejsze pojedynki, odbywające się na szklanych kortach z trybunami mieszczącymi do 300 widzów, będą transmitowane w Internecie. Szczegóły i wyniki poszczególnych spotkań dostępne na: www.etc-2018.com.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)