Pielęgniarka w szpitalu covidowym - żołnierz w 16 DBOT

środa, 12.5.2021 13:39 217 0

Mundur założyła rok temu i dzięki dobrej organizacji pracy z sukcesem łączy służbę w wojsku, pracę w służbie zdrowia i wychowanie dwójki dzieci 20 letniej córki i 16 letniego syna. Szer. Mariola Pojasek na co dzień pracuje w Specjalistycznym Szpitalu im A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, na Oddziale Chorób Płuc, który jesienią ubiegłego roku został przekształcony w oddział „covidowy”.

Mimo dużego obciążenia pracą nigdy się nie skarży. Jest dumna z bycia żołnierzem, bo mundur traktowała zawsze z wyjątkową atencją.

Szer. Pojasek do 16 DBOT wstąpiła w lutym 2020 r. O naborze przeczytała w branżowym magazynie dla pielęgniarek i położnych. Zwróciła uwagę na zdjęcie kobiety w mundurze i wiedziała, że to dla niej. 

Od kilku miesięcy zarówno służąc w wojsku jaki i wykonując zawód pielęgniarki zajmuje się niemal wyłącznie pacjentami z Sars Cov- 2.

Nie ukrywa, że to teraz zupełnie inna praca. Najtrudniejsza przyznaje jest anonimowość. Pacjent widzi tylko maski, okulary i ukrytego w kombinezonie medyka. Niestety nawet pod maską trudno ukryć smutek i łzy, gdy podczas 12  godzinnego dyżuru odchodzi 3 pacjentów zakażonych koronawirusem. Zanim jednak nastąpi ta ostateczna chwila robisz wszystko, aby został, aby żył. „Wiesz, że to może niewiele da, ale nigdy nie rezygnujesz z  reanimacji i masażu serca, licząc, że pobudzi się do życia„ podsumowuje szer. Pojasek.

Pani Mariola ma 44 lata, w zawodzie pracuje od 24. Wybrała WOT, bo lubi wyzwania, realizację nowych zadań i podejmowany wysiłek na rzecz innych ludzi. Prywatnie wychowuje dwoje dzieci, a wolny czas najchętniej spędza na rowerze i wycieczkach górskich. Kluczem do pogodzenia wszystkiego jest dobra organizacja pracy i życia przyznaje. Bo przecież musi tez znaleźć czas na czytanie książek o kulturze, obrzędach i religii  wyznawanej w innych krajach świata. A to uwielbia. 

Marzenia na dziś to rodzinne wakacje nad Bałtykiem i na Mazurach oraz szybka nauka języka angielskiego. Koleżankom i kolegom pracującym  w fachu pielęgniarskim życzy mnóstwa satysfakcji i mimo wszystko poszukiwania i odnalezienia pozytywnych emocji.   

Do życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek dołączają się również żołnierze 16 DBOT wraz z Dowódcą Brygady płk. Arturem Barański, który jest dumny, że w jego szeregach służą tak wspaniali, wartościowi i oddani służbie i społeczeństwu żołnierze.   

Dziękując za wspólną służbę żołnierskie pozdrowienia kierujemy do wszystkich pielęgniarek i położnych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz