Pewnie i zgodnie z planem – Gwardia znów zwycięska!

poniedziałek, 1.11.2021 10:18 470 0

Szybko, pewnie, zgodnie z planem – tak w skrócie można podsumować koniec października w wykonaniu Chemeko-System Gwardii Wrocław. Podopieczni Rainera Vassiljeva pokonali w Hali Orbita KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0.

Wrocławianie przystępowali do niedzielnego meczu opromienieni środową wygraną z Legią Warszawa. Od początku siatkarze z Dolnego Śląska starali się narzucić swój styl gry.  Goście starali się dotrzymać kroku wrocławianom, ale dzięki dobrym i skutecznym atakom Tima Grozera gospodarze wyszli na prowadzenie 19:16. To była kluczowa faza pierwszego seta wygranego przez Gwardzistów do 19.

Druga partia również – do pewnego momentu – była wyrównana. Tak jak w pierwszym secie, tak i w drugim decydująca okazała się być końcówka, w której wrocławianie odskoczyli na kilka punktów i wygrali 25:21.

W trzeciej partii kluczborczanie starali się jeszcze nawiązać walkę, ale Gwardziści nie stracili koncentracji. Tym razem pokonali rywali do 22. Dzięki zwycięstwu Gwardia przesunęła się w tabeli na piąte miejsce i do liderującego MKS-u Będzin traci już tylko cztery punkty.

Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają 8 listopada. W poniedziałkowy wieczór rywalem Gwardii będzie Exact Systems Norwid Częstochowa.

Chemeko-System Gwardia Wrocław vs KKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)