Pechowa „18-tka” zakończona zatrzymaniem trzech mężczyzn

czwartek, 16.5.2019 19:24 1570 0

Zniszczeniem dwóch samochodów skończyła się impreza urodzinowa w jednej z podwrocławskich miejscowości. Kilku młodych mężczyzn, będąc po alkoholu, uszkodziło pojazdy uczestników zabawy. Doszło też między nimi do szarpaniny. Ma miejscu musiały interweniować dwa policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn w tej sprawie. Odpowiedzą teraz m.in. za zniszczenie mienia, a czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

       Fot. Pixabay

Niektóre osoby, mimo ukończenia osiemnastego roku życia, trudno uznać za dojrzałe. Zwłaszcza, jeśli zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie, w tym będąc pod wpływem alkoholu. Takie właśnie osoby brały udział w imprezie osiemnastkowej, zorganizowanej przez jednego z mieszkańców powiatu wrocławskiego. Imprezie zakończonej zatrzymaniem trzech młodych mężczyzn.

Dwa zgłoszenia w tej sprawie, otrzymali policjanci z komisariatu w Długołęce. Oba dotyczyły zniszczenia pojazdów podczas zabawy. Jeden ze zgłaszających poinformował policję, że kiedy przyjechał odebrać swojego syna z „osiemnastki”, dwóch z uczestników imprezy zaatakowało go szarpiąc i uderzając. Mężczyzna wraz z synem schowali się w swoim samochodzie. Agresorzy zaczęli niszczyć pojazd poszkodowanego, rzucając kamieniami oraz kopiąc w karoserię. Mężczyźni uszkodzili m.in. reflektor, lusterka i szyby powodując straty na łączną kwotę blisko 4 tysięcy złotych. 

Na miejsce pojechali niezwłocznie funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy zatrzymali sprawców zniszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy pobliskich miejscowości w wieku 22 i 17 lat. Obaj byli pod znacznym wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem dając dwukrotnie wynik ponad promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że to jeszcze nie koniec interwencji. Poszkodowani mężczyźni poinformowali policjantów, że w ataku na nich brał udział jeszcze jeden mężczyzna, który jednak oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce patrol z komisariatu w Długołęce ustalił jego tożsamość. 

Mężczyzna ten uszkodził zaparkowaną nieopodal Toyotę, niszcząc karoserię oraz przednią szybę. Funkcjonariusze szybko namierzyli trzeciego sprawcę. 21-latek ukrywał się w sąsiedniej miejscowości w domu jednego z uczestników feralnej zabawy. 

Mundurowi ustalili również, że ślady butów ujawnione na karoserii zniszczonej Toyoty odpowiadają butom zatrzymanego mężczyzny.

I tym sposobem początkowo miła impreza osiemnastkowa skończyła się zatrzymaniem trzech osób, szarpaniną pomiędzy jej uczestnikami i uszkodzeniem dwóch pojazdów. 

Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. W związku z popełnionymi przestępstwami może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz