komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Pchał wózek ze swoją 2-letnią córką. Miał ponad 3 promile!

sobota, 7.9.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1309
kategorie artykułu:

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu interweniowali wobec pijanej kobiety, która ,,opiekowała się’’ swoją 2-letnią córką. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że pani zatacza się przy ulicy, pchając wózek z małym dzieckiem. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce, jednak kobiety już nie było. Skontrolowali więc szybko pobliskie ulice i zauważyli 37-latkę. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… Jeżeli teraz okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

       Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy jednej z ulic wrocławskiego Śródmieścia. Tuż po godzinie 17.00 funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, interweniowali w związku ze zgłoszeniem o kobiecie, która pijana miała ,,opiekować się’’ małym dzieckiem. Bez chwili zwłoki, mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak pani tam nie było. Od razu więc, postanowili skontrolować szybko pobliskie ulice i podwórza. Chwilę później policjanci zauważyli 37-latkę, która wyglądała na osobę mocno nietrzeźwą. Obok niej w wózku, było zapłakane dziecko. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

37-latka oświadczyła bełkotliwą mową, że nieopodal mieszka ojciec 2-latki, więc policjanci pojechali pod wskazany adres, by umożliwić mu przejęcie opieki nad córką. Niestety okazało się, że mężczyzna jest również nietrzeźwy.

Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna. 2-latka czasowo trafiła pod opiekę pracowników izby dziecka.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że opiekunowie poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające po ich opieką osoby, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki