Paweł Biszczek nie stanie do walki w Hali Stulecia

wtorek, 17.5.2016 11:15 1001 0

Paweł Biszczek, pretendenta do pierwszego tytułu mistrza wagi średniej FEN w formule K-1 Rules, nie pojawi się na gali Fight Exclusive Night. Powodem jest zły stan zdrowia zawodnika. 

Nowym pretendentem do mistrzowskiego pasa FEN zostanie aktualny Mistrz Europy WAKO-Pro, Wojciech Wierzbicki z CSW Kick-Fighter Zgorzelec, i to on zmierzy się z reprezentującym Belgię Zakarią Baitarem. Decyzją władz organizacji walka będzie miała status pojedynku o Tymczasowy Pas Wagi Średniej, a jej zwycięzca zmierzy się Pawłem Biszczakiem, po jego dojściu do pełni formy.

Jak poinformował nas 27-letni Wojciech Wierzbicki i jego sztab - jest on gotowy do najpoważniejszego wyzwania w swojej karierze. Zawodnik ze Zgorzelca dwukrotnie już występował na arenie FEN pokonując na punkty Portugalczyka Janu Malkriado Cruza i wielokrotnego Mistrza Polski Łukasza Rambalskiego. Zgłaszał nam też swoje aspiracje do tego tytułu. Wobec tak poważnej sytuacji wyszliśmy temu naprzeciw.

Wierzbicki na gali FEN 12 miał zmierzyć się początkowo z Kamilem Jenelem z Paco Katowice, ale ponieważ stał się pretendentem do jednego z najpoważniejszych tytułów w historii FEN, w tym pojedynku zastąpi go będący w rezerwie - wicemistrz świata Muaythai IFMA i jeden z największych talentów polskich sportów walki Oskar Staszczak z Raczadam Kraków. 23-letni podopieczny trenera i zarazem prezesa Polskiego Związku Muaythai od dawna był na celowniku matchamkerów Fight Exclusive Night i będzie miał szansę potwierdzić swój talent.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)