komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Pasażer rozpoznał złodzieja na lotnisku! Odpowiedzialny za włamania Gruzin chciał wylecieć z kraju

środa, 23.10.2019 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 3213
kategorie artykułu:

Do niecodziennego zdarzenia doszło na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach. Pasażer odlatujący do Londynu wykazał się niezwykłą spostrzegawczością i szczególną pamięcią do twarzy. Dzięki temu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sprawcę włamań do mieszkań dokonanych w Zielonej Górze.

22 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach zostali poinformowani przez jednego z podróżnych, iż na hali odlotów znajduje się mężczyzna, który podejrzewany jest o dokonanie włamań do mieszkań na terenie Zielonej Góry. Jako dowód pasażer pokazał funkcjonariuszom dwa nagrania z kamer osiedlowego monitoringu oraz zdjęcie udostępnione na jednym z portali społecznościowych. 

Funkcjonariusze SG wylegitymowali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 41-letni obywatel Gruzji. Cudzoziemiec w tym dniu zamierzał odlecieć porannym rejsem do swojego kraju. Po porównaniu jego wizerunku z tym utrwalonym na zdjęciu i filmach został zatrzymany. Cofnięto z samolotu również jego rejestrowany bagaż. Po sprawdzeniu zawartości bagażu funkcjonariusze SG ujawnili dużą ilość biżuterii, której pochodzenia mężczyzna nie umiał wskazać.  

Ustalono również że mężczyzna ten, którego personaliów do dnia dzisiejszego nikt nie znał, podejrzany jest o dokonanie w dniu 17.10.2019 r. włamań do dwóch mieszkań w Zielonej Górze oraz kradzieży biżuterii i innych wartościowych przedmiotów.

Obywatel Gruzji przekazany zostanie funkcjonariuszom Policji z Zielonej Góry, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.

/Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele