Partynickie Miasto Koni: Nowy projekt na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

czwartek, 19.1.2023 11:21 0

„Miasto Koni. Witamy w strefie, w której pierwszeństwo mają konie” - estetyczne tablice z takim hasłem stoją już przy wszystkich wejściach na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Kiedy przed paroma dniami tor zamontował mapy informujące o partynickich  strefach: zielonej dla ludzi i koni, i czerwonej - tylko dla koni, projekt Miasto Koni został zrealizowany w 100 procentach. 

 

Dlaczego Miasto Koni? Ano dlatego, że Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice jest zakładem pracy, przedsiębiorstwem, które otworzyło swoje tereny dla szerokiej publiczności. Każdy może wejść na teren tego zakładu pracy i swobodnie po nim spacerować. Jednak każdy użytkownik toru, musi pamiętać o tym, że to jest instytucja szczególna, gdyż jej istotą są konie, które tu  pracują, trenują, mieszkają. To przede wszystkim ich teren. To one wpuściły ludzi do siebie i nie chcą naruszania swoich praw. Dlatego proszą o ich poszanowanie. 

Stale rosnąca frekwencja osób odwiedzających tor – w  2022 roku było ich łącznie 730 000 – z jednej strony jest powodem do zadowolenia dla kierownictwa obiektu, z drugiej rodzi problemy powodowane niewłaściwym zachowaniem części odwiedzjących. Dlatego projekt Miasto Koni ma na celu informowanie ludzi  o obowiązujących na terenie toru zasadach i tym samym edukować ich w obcowaniu z końmi. O tym czego nie wolno informują ikonki rozmieszczone w newralgicznych miejscach toru.

Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice od początku swojej pracy ogromną wagę przywiązuję do bezpieczeństwa: - Konie wyścigowe są temperamentne, dlatego tam gdzie to możliwe trzeba tworzyć dla nich szlaki nie przecinające się z ludzkimi. Dlatego zbudowaliśmy tunel pod ścieżką rekreacyjną, zamontowaliśmy automatyczny system szlabanowy na przejściu przez jezdnię  i zainstalowaliśmy wysuwane słupki, które uniemożliwią wjazd samochodem w miejsca szczególnej uwagi. Miasto Koni wydatnie pomoże nam w uświadamianiu naszych gości jak zachowywać się przy koniach i w ich pobliżu.


Na projekt składają się:
- dwa podświetlone pylony na wjeździe do obiektu
- podświetlenie portierni
- pięć map lokalizacyjnych, znajdujących się w różnych częściach WTWK-Partynice
- siedem tablic „Miasto Koni”
- 16 słupków, na których zamontowane zostały zestawy infografik
- łącznie 200 sztuk tabliczek z infografikami

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice to jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.
W 2022 roku odwiedziło go 730 000 osób, w tym 115 000 to publiczność festiwalowa (m.in. Męskie Granie, Stay Wild Festiwal), natomiast 81 300 to widzowie wyścigów konnych (w minionym roku padł też rekord dnia wyścigowego – 21 000 widzów podczas Otwarcia Sezonu). Działająca na co dzień Wyższa Szkółka Jazdy Konnej, park linowy, plac zabaw „Konikowo”, beach bar „Babie Lato Partynice” czy ścieżka pieszo-biegowa wokół toru wyścigów konnych, sprawiają, że nawet w weekendy kiedy na torze nie ma żadnych imprez, obiekt odwiedza ok 3000 osób.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)