Panthers Wrocław wracają do domu!

piątek, 4.5.2018 10:40 1784 0

Już w niedzielę kolejny mecz Ligi Futbolu Amerykańskiego na Stadionie Olimpijski. Po trwającej ponad miesiąc serii meczów wyjazdowych Panthers Wrocław zagrają mecz na własnym boisku. Ich przeciwnikami będą Patrioci Poznań. 

Na półmetku sezonu regularnego Panthers Wrocław zdecydowanie prowadzą w rozgrywkach Ligi Futbolu Amerykańskiego. Cztery kolejne zwycięstwa powoli zaczynają przybliżać Mistrzów Polski do zapewnienia sobie miejsca w półfinałach rozgrywek. Już w niedzielę ich przeciwnikami będą Patrioci Poznań, którzy jeszcze rok temu rywalizowali w ligowych rozgrywkach z Panthers B, teraz po raz pierwszy w historii zagrają z pierwszym składem Wrocławian.

Zdajemy sobie sprawę, że w tym meczu każdy stawia nas w roli faworyta. Historia nauczyła nas jednak, że nie ma meczu, który z góry jest wygrany. Mamy za sobą bardzo ciężkie spotkanie w Pucharze Europy, a już 12. Maja kolejne międzynarodowe spotkanie z Prague Black Panthers. Jeśli mecz ułoży się po naszej myśli, trenerzy na pewno dadzą szansę zmiennikom, ale od pierwszego gwizdka walczyć będziemy o pewne zwycięstwo i w pełni skupieni – mówi Kamil Ruta, kapitan Panthers Wrocław.

Patrioci Poznań do beniaminek w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie w finale niższego szczebla przegrali ze wspomnianymi już Panthers B. W tym sezonie jednak w nowych rozgrywkach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i na pewno nie przyjadą do Wrocławia, aby poddać się bez walki. Dla sztabu Panthers Wrocław będzie to poważny test. Ostatnia porażka ze Swarco Raiders Tirol na pewno dała trenerom sporo analizy i wyciągnięcia ważnych wniosków. Powrót na Stadion Olimpijski musi więc odbyć się zgodnie z planem, a ten jest tylko jeden – zwycięstwo.

Trwający sezon jest dla nas bardzo wymagający, spotkania rozgrywane co tydzień wymagają od zawodników bardzo dużo dyscypliny i przygotowania fizycznego. 12. Maja zagramy na Stadionie Olimpijskim z Prague Black Panthers i meczem z Patriotami Poznań musimy udowodnić optymalną formę. Tu nie ma miejsca na rozprężenie i przejście obok tego meczu. Oczekujemy od zawodników czterech kwart pełnego zaangażowania – mówi Jakub Głogowski, generalny menadżer Panthers Wrocław.

Mecz Panthers Wrocław – Patrioci Poznań zostanie rozegrany w niedzielę, o 14:00 na Stadionie Olimpijskim. Wcześniej o 10:00 odbędzie się rekrutacja do sekcji juniorskiej Mistrzów Polski, w której mogą wziąć udział chłopcy w wieku 14-18 lat. To świetna szansa, aby spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, a następnie zobaczyć na żywo rozgrywki na najwyższym, polskim poziomie. Wszystkie osoby, które wezmą udział w rekrutacji wejdą na mecz za darmo. Dla pozostałych kibiców, którzy chcą zobaczyć spotkanie na żywo bilety w cenie 20 zł dostępne będą w kasie stadionu w dniu meczu. Na Stadionie Olimpijskim oprócz świetnego, sportowego widowiska czeka profesjonalny komentarz, występy Wild Cats Cheerleaders, a dla fanów stadionowych pyszności również strefa food trucków. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)