komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 18 lutego 2019

Szymona, Konstancji

Panthers Wrocław pokonali Mistrza Holandii!

niedziela, 8.7.2018 11:25 , komentarze: 0 , odsłony: 704
kategorie artykułu:

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim odnieśli w sobotę kolejne, międzynarodowe zwycięstwo. Tym razem pokonali Mistrza Holandii Amsterdam Crusaders na ich własnym terenie, udowadniając coraz silniejszą pozycję w Europie.

Pantery nie były stawiane w roli faworytów w meczu w stolicy Holandii. W ich składzie zabrakło 2 amerykańskich zawodników, którzy uciekli z drużyny, a do tego 6 podstawowych graczy z polskiego składu. Pomimo tego po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyli 9:6, pokazując olbrzymi charakter krajowych graczy.

Początek meczu nie wskazywał, że uda się w tym meczu odnieść zwycięstwo. Po długim podaniu w okolice pola punktowego już w pierwszej serii Panthers Wrocław musieli się bronić przed stratą punktów. Udało się to połowicznie. Świetnie dysponowana formacja obronna, w kluczowych momentach zatrzymywała prowadzonych przez amerykańskiego rozgrywającego Amsterdam Crusaders, co zmusiło Holendrów do próby kopnięcia z pola, które okazało się celne. Ofensywa Panthers w początkowej fazie meczu miała bardzo wiele problemów ze zgraniem i przede wszystkim celnymi podaniami. Atak prowadzony po raz pierwszy od początku meczu przez Jana Wawrzyniaka z każdą minutą grał coraz lepiej, co zaowocowało podaniem złapanym przez niezawodnego Tomasza Dziedzica, który zdobył pierwsze w tym meczu przyłożenie, a wynik na tablicy zmienił się na 7:3.

Na kolejne punkty dla Panter nie musieliśmy długo czekać. Tym razem jednak ich autorem była nasza defensywa, która mocnym naporem zmusiła Crusaders do błędu przy próbie odkopnięcia piłki, co zakończyło się safety i wynikiem 9:3 dla Mistrzów Polski. Krzyżowcy walczyli o kolejne przyłożenie, które mogło im dać prowadzenie, ale nie mogli znaleźć sposobu na grającą coraz skuteczniej obronę Panthers, w której szeregach wyróżniali się m.in. Szymon Adamczyk, Marcin Gawroniak i Hubert Ogrodowczyk. Po raz kolejny gospodarze zmuszeni byli do kopnięcia z pola, które zakończyło pierwszą połowę wynikiem 9:6.

- Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Graliśmy przeciwko naprawdę silnej drużynie, która ma za sobą blisko 35 lat historii i sukcesów. Walczyliśmy o zwycięstwo, ale przede wszystkim musieliśmy przećwiczyć ustawienia i zagrywki w krajowym składzie, co przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Crusaders nie było łatwym zadaniem - mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.

W drugiej połowie obie drużyny zacieśniły jeszcze bardziej szeregi obronne, co w połączeniu z prawdziwym festiwalem flag i kar dyktowanych przez sędziów nie pozwoliło żadnej z drużyn na rozwinięcie skrzydeł i zdobycie kolejnych punktów. Na boisku bardzo często oglądaliśmy odkopnięcia piłki i bardzo dużo przerw w grze. Trenerzy Panthers Wrocław pozwolili na grę zmiennikom, testując też kolejne założenia taktyczne przed play-off Ligi Futbolu Amerykańskiego. W ataku o kolejne jardy walczył Mateusz Szefler, który został wybrany na MVP spotkania, a w obronie coraz mocniejszą presję wywierała linia defensywa. Mecz, który trwał blisko trzy godziny zakończył się wynikiem 9:6. Mistrzowie Polski wznieśli w górę okolicznościowy puchar, który oznaczał triumf w meczu pełnym niepewności i potężnych wyzwań.

- Nie bylo to piękne dla oka spotkanie, ale taki właśnie jest futbol amerykański. Wiedzieliśmy, jak wiele mamy do udowodnienia i że patrzy na nas cała Polska. Pokazaliśmy charakter i zagraliśmy jako jedna, zgrana drużyna. Takie mecze pokazują, jak bardzo dojrzeliśmy i wierzę, że pomimo przeciwności 21 lipca zdobędziemy Mistrzostwo Polski. Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy. Po sobotnim meczu wiemy, co musimy poprawić. Teraz pora, by wcielić to w życie - mówi Kamil Ruta, kapitan Panthers Wrocław. 

Zwycięstwo z Amsterdam Crusaders to już druga w tym roku wygrana przeciwko Mistrzowi Kraju po wcześniejszym triumfie nad Prague Black Panthers i ostatni mecz wyjazdowy w tym roku. Teraz przed Panthers Wrocław faza play-off Ligi Futbolu Amerykańskiego. Już 14 lipca mecz półfinałowy z Tychy Falcons, który zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim o 15:30.

 

Wasze komentarze


czwartek, 7.2.2019 19:31
niedziela, 3.2.2019 17:32
sobota, 2.2.2019 08:00
piątek, 1.2.2019 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork