komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Panthers Wrocław pierwsi w Europie

czwartek, 7.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 267
kategorie artykułu:

Fascynująca opowieść o marzeniach okupionych bólem i cierpieniem. O walce do upadłego, przyjaźni i pasjonatach, dla których futbol amerykański to coś więcej niż sport, a Panthers Wrocław to więcej niż klub. 

13 marca na rynek trafi książka autorstwa dziennikarza „Gazety Wyborczej” Piotra Bery pt. „Panthers Wrocław. Amerykański sen o potędze”. To historia zza kulis jednej z najlepszych drużyn w Europie, która osiągnęła sukces i może się pochwalić jednym z najpiękniejszych stadionów na Starym Kontynencie. To jednocześnie pierwsza książka o europejskim klubie futbolu amerykańskiego. – Futbol we Wrocławiu śledzę od wielu lat. Nie przypuszczałem, że opiszę historię, która rozwinęła się w tak wspaniały sposób. Trzymając wydrukowany egzemplarz, czuję się jak zawodnicy Panthers Wrocław. Oni spełniają swoje sny, a ja spełniłem swój – mówi Piotr Bera, autor książki.

Na każdy mecz Panthers Wrocław przychodzi nawet kilka tysięcy kibiców. Pod względem organizacyjnym i sportowym Pantery to wzór dla wielu innych klubów. Wrocławska drużyna to nie tylko wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, ale przede wszystkim zwycięzcy futbolowej Ligi Mistrzów. Żaden inny zespół z Dolnego Śląska nie może się poszczycić równie wielkim osiągnięciem.

Czasami, kiedy sami patrzymy na historię naszego klubu, nadal nie wierzymy w to, gdzie jesteśmy. Książka to opowieść o tym, jak wiele może osiągnąć mała grupa osób, kiedy tylko w coś bardzo wierzy i kiedy patrzy wyłącznie przed siebie, nigdy nie oglądając się na innych – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Tych sukcesów nie byłoby jednak bez pionierów, którzy w pierwszej dekadzie XXI wieku zarażali miłością do futbolu kolejnych zapaleńców. Pierwszych futbolistów grających bez ochraniaczy w śniegu i błocie, na łąkach pokrytych tłuczonym szkłem lub psimi odchodami.

Do dzisiaj pamiętam trzy warstwy dresów zakładane przed treningiem 13 lat temu i każdą twarz, która wtedy rozpoczęła tę historię. Dzisiaj z tego pokolenia aktywnych jest już tylko kilku zawodników, a w to, co jest opisane w książce ciężko jest uwierzyć, kiedy wychodzi się na murawę Stadionu Olimpijskiego. Ja sam w klubie mam zupełnie inną rolę, ale legend się nie zapomina. Ta książka to historia napisana pasją. Każdy powinien ją przeczytać – mówi Jakub Głogowski, Menedżer Generalny Panthers Wrocław.

Panthers Wrocław to marka rozpoznawalna w blisko 60 krajach z całego świata, gdzie uprawia się futbol amerykański. Poznaj historię klubu, który zmienił futbol w Europie.

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 08:15
poniedziałek, 18.3.2019 08:00
sobota, 16.3.2019 14:25
piątek, 8.3.2019 12:00
czwartek, 7.3.2019 08:00
wtorek, 5.3.2019 13:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork