Pantera jedzie do USA

czwartek, 1.12.2016 14:20 1367 0

Patryk Matkowski, zawodnik Panthers Wrocław zagra w meczu futbolu amerykańskiego USA – Europa. Wychowanek Wrocławskiego klubu poleci reprezentować Polskę dzięki pomocy Internautów i sponsorów klubu.

Tegoroczny sezon to dla Panthers Wrocław prawdziwy Amerykański Sen. Po Mistrzostwie Polski i Europy teraz swoje marzenie spełni jeden z wychowanków klubu. 22-letni Patryk Matkowski to jeden z najbardziej obiecujących, młodych graczy w Polsce i we Wrocławiu. Po świetnych występach w Pucharze Europy został dostrzeżony przez organizatorów corocznego spotkania Euro-American Challenge i dostanie wielką szansę, by pokazać się z jak najlepszej strony w prestiżowym meczu.

- To wszystko wygląda jak sen, kiedy zobaczyłem informację o meczu, postanowiłem wysłać film z najlepszymi moimi najlepszymi akcjami w tym sezonie. Nagrania tak bardzo przekonały organizatorów, że już po kilku dniach otrzymałem oficjalne zaproszenie. Wyjazd wiązał się jednak z dużymi kosztami. Dlatego zwróciłem się po pomoc do władz klubu – mówi Patryk Matkowski, zawodnik Panthers Wrocław.

Zarząd klubu zdecydował się pomoc, ale by sfinansować całą podróż Patryk zwrócił się o pomoc również to Internautów. Dzięki ich pomocy, a także wielkiemu zaangażowaniu sponsorów klubu udało zebrać się ponad 100% potrzebnej kwoty i spełnienie marzenia stało się na wyciągnięcie ręki. – Chciałbym serdecznie podziękować naszym kibicom oraz w szczególności sponsorom klubu firmom Tarczyński S.A. i Mitutoyo Polska. Obie firmy wspomogły internetową zbiórkę kwotami, dzięki którym mogę już oficjalnie pakować bagaże – z wdzięcznością mówi Patryk Matkowski.

To olbrzymie wyróżnienie dla zawodnika wrocławskim Panter i kolejny dowód na to, jak szybko futbol amerykański rozwija się w Polsce i we Wrocławiu. Gdy tylko Patryk Matkowski potwierdził swoją gotowość do gry, organizatorzy wybrali do kapitanem reprezentacji Europy. – Zwrócenie uwagi organizatorów na polskich zawodników jest dla nas wielką motywacją, a fakt wyboru Patryka na kapitana pokazuje, że Panthers Wrocław są uważani, za jeden z najlepszych klubów w całej Europie, co podkreślone zostało też w liście gratulacyjnym. Jednym z głównych celów Panthers Wrocław jest rozwój dyscypliny i zaznaczenie Wrocławia na sportowej mapie Europy. Właśnie udało się wykonać kolejny krok na tej drodze – mówi Jakub Głogowski, prezes klubu Panthers Wrocław.

Spotkanie jest jednym z czterech, które zostanie rozegrane w ciągu tygodnia w Myrtle Beach. W pozostałych zagrają wyłącznie zawodnicy z amerykańskich uniwersytetów. Cykl spotkań ma na celu obejrzenie graczy przez łowców talentów z wielu krajów. Czy mecz okaże się szansą dla Patryka Matkowskiego? – Z każdym rokiem przekonuję się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaczynając grać w futbol amerykański 6 lat temu nigdy nie myślałem, że osiągnę tak wiele. Teraz mam szansę otworzyć kolejne drzwi nie tylko dla siebie, ale też dla innych polskich zawodników. Zrobię wszystko, by tę szansę wykorzystać – zapowiada Patryk Matkowski.

Mecz Euro-American Challenge odbędzie się już w piątek 16 grudnia w Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Patryk na miejsce doleci już we wtorek, aby przez dwa dni trenować i poznać się z drużyną. Pełny skład obu reprezentacji poznamy najpóźniej tydzień przed meczem.

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)