OVO Wrocław zdobyło prestiżową nagrodę TOPBuilder 2017

środa, 4.1.2017 09:20 5009 0

To nowa wizytówka stolicy Dolnego Śląska. OVO Wrocław, zaprojektowany przez Gottesman Szmelcman Architecture, zdobył prestiżową nagrodę TOPBuilder 2017 w kategorii inwestycja roku. Obiekt doceniono za unikatową architekturę i funkcjonalność.

Budowa kompleksu OVO Wrocław zakończyła się w lipcu 2016 roku, a obiekt już stał się nową wizytówką Wrocławia. W prestiżowym konkursie TOPBuilder 2017, organizowanym od siedmiu lat przez branżowy miesięcznik Builder, eksperci uznali ten charakterystyczny obiekt inwestycją roku. Brali pod uwagę realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne. Oceniali m.in. innowacyjność, parametry techniczne czy wpływ na środowisko. - OVO Wrocław to jedna z najciekawszych realizacji ostatnich lat w Polsce – mówi Danuta Burzyńska, redaktor naczelna magazynu Builder, członek kapituły konkursu TOPBuilder 2017 – Forma i zastosowane materiały przypominają kultowe światowe realizacje, jak choćby budynek Beko Zahy Hadid, a przy tym OVO stanowi silnie zindywidualizowaną dominantę u zbiegu ulic Oławskiej i Podwale. Z kolei dziedziniec otwarty na przestrzeń biologicznie czynną pozwala użytkownikom biur, hotelu i mieszkańcom apartamentów na kontakt z przyrodą, co wpływa na komfort całodziennego przebywania w obiekcie. Obecnie kładzie się na to duży nacisk, szczególnie w centrach miast, gdzie takiego kontaktu brakuje. To obiekt, który niewątpliwie stanie się symboliczny w centrum Wrocławia.

Budynek OVO Wrocław został zaprojektowany przez paryską pracownię Gottesman Szmelcman Architecture. Budowa zakończyła się w lipcu 2016 roku. OVO Wrocław ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. W oryginalnej, miękkiej bryle, wykończonej Corianem, w spójny sposób łączy wiele funkcji. – Stworzyliśmy nowoczesny obiekt typu mixed use. Ważnym elementem koncepcji było stworzenie wewnętrznego patio, dzięki któremu OVO Wrocław jest dostępne dla całego miasta – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. W kompleksie znajdują się apartamenty, biura, hotel sieci DoubleTree by Hilton, a także lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz centrum fitness z basenem i SPA.- Realizując OVO Wrocław połączyliśmy odważną formę z kompleksową ofertą. Cieszymy się, że dostrzegła to rada naukowa i programowa miesięcznika, w której zasiadają między innymi wybitni przedstawiciele uczelni i dziennikarze, którzy są dobrze zaznajomieni z polskim rynkiem budowlanym. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju – mówi Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław i jeden z inwestorów.

O kompleksie pisały również najważniejsze światowe media, w tym brytyjski The Telegraph oraz prestiżowy magazyn Vogue w reportażach z Wrocławia, jak też ekspert od krajów Europy Środkowo-Wschodniej ze słynnych przewodników Rough Guides. Koncepcję OVO Wrocław docenił również Wallpaper, jeden z najbardziej prestiżowych magazynów o designie. - OVO Wrocław jest dowodem na to, że dobry projekt, lokalizacja oraz znakomicie dobrana oferta gwarantują sukces inwestycji. Potwierdzają to publikacje w światowych mediach – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group i jeden z inwestorów OVO Wrocław.

Warto dodać, że prestiżową nagrodę zdobył również hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw. W konkursie Eurobuild Awards eksperci uznali go najlepszym nowym hotelem 2016 roku w Polsce. Oprócz hotelu sieci DoubleTree by Hilton, w OVO Wrocław działają już OVO Bar & Restaurant, Etno Cafe oraz Isabell Boutique by Milano. W najbliższym czasie otwarcie planuje modern grill CAMPO. Skompletowani są najemcy strefy health & beauty. Tworzą ją Holmes Place, międzynarodowa sieć ekskluzywnych klubów sportowych, Think Love Juices, autorska restauracja słynnej top modelki Anny Jagodzińskiej oraz ekskluzywny salon urody i SPA Kandara. W futurystyczny projekt OVO Wrocław zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o. Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)