komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Otwarte pokazy pracy w ramach „Actor’s Hub”

środa, 7.11.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 296
kategorie artykułu:

W Instytucie Grotowskiego trwa jesienna edycja „Actor’s Hub”. W listopadowym programie znalazły się otwarte dla publiczności pokazy pracy metody Tomoe butō, metody pracy Theodorosa Terzopoulosa oraz biomechaniki teatralnej Wsiewołoda Meyerholda. To okazja do zgłębienia wiedzy o współczesnych technikach aktorskich i możliwość podpatrzenia uczniów czołowych światowych reżyserów i pedagogów teatralnych. 

W sobotę 10 listopada 2018 roku o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium odbędzie się pokaz pracy działającego od 1987 roku zespołu Tomoe Shizune & Hakutobo. Prowadzi go mistrz Tomoe Shizune, który jest jedynym uczniem twórcy butō, Hijikaty Tatsumiego. Shizune wiernie kontynuował, a następnie rozwinął tę formę sztuki, tworząc Tomoe butō, pierwszą we współczesnej Japonii wszechstronną metodę sztuki scenicznej. Zespół Tomoe Shizune & Hakutobo przygotowuje m.in. spektakle z wykorzystaniem multimediów, łącząc takie narzędzia jak: ekrany telewizyjne, systemy telefoniczne, Internet i technikę „motion capture”. Pokaz poprowadzą Kagaya Sanae i Irisawa Satahiko. Pokaz odbędzie się w języku japońskim z tłumaczeniem na angielski i polski. 

We wtorek 13 listopada 2018 roku o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium odbędzie się spotkanie poświęcone książce Theodorosa Terzopoulosa „Powrót Dionizosa” z udziałem autora, światowej sławy greckiego reżysera i założyciela Teatru Attis, przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpiady Teatralnej. Wydarzenie połączone z pokazem pracy Savvasa Stroumposa – aktora Teatru Attis – dotyczyć będzie metod pracy Terzopoulosa. Te znalazły się w programach nauczania szkół teatralnych i wydziałów filologii klasycznej na całym świecie. Spotkanie poprowadzą Monika Blige i Jarosław Fret. Pokaz odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na polski. 

Ostatnim z planowanych w ramach „Actor’s Hub” pokazów pracy jest prezentacja biomechaniki teatralnej Wsiewołoda Meyerholda, która odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 roku o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium w wykonaniu Aleksieja Lewińskiego. Biomechanika została stworzona przez Meyerholda i jego aktorów w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku. Jej bazą jest synteza tradycji teatru europejskiego i teatrów Wschodu. Aleksiej Lewiński uczył się biomechaniki pod kierunkiem Nikołaja Griegoriewicza Kustowa – współpracownika Meyerholda. Obecnie pracuje jako aktor i reżyser oraz regularnie prowadzi warsztaty z biomechaniki za granicą. Pokaz odbędzie się w języku rosyjskim z tłumaczeniem na polski i angielski. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:07
piątek, 19.4.2019 17:12
czwartek, 18.4.2019 15:34
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork