Otwarcie wiaduktu przy ul. Kowalskiej

sobota, 12.6.2021 11:29 258 0

Koniec remontu wiaduktu w ciągu ulicy Kowalskiej nad ulicą Krzywoustego przy CH Korona. Od dzisiaj, tj. 12 czerwca powróciły tam samochody, są także zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej.

Remont wiaduktu ruszył w lutym. Prace, warte 4,5 mln zł, objęły m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Pojawiło się nowe ledowe oświetlenie i miejski kanał technologiczny.

Zamontowano nowe balustrady, gdyż poprzednie były za niskie. – W latach 70. były inne wymogi i poprzednie balustrady miały 90 cm wysokości. W obecnych czasach, przy wzmożonym ruchu rowerowym, muszą mieć 1,1-1,2 – mówiła Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Obowiązywały zmiany dla kierowców

Na czas remontu wprowadzono zmiany dla zmotoryzowanych. Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej jeszcze do 12 czerwca zjeżdżali z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjeżdżali na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie na ul. Bolesława Krzywoustego i dalej kontynuowali jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Natomiast kierowcy zmierzający od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce jadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. Długość objazdu wynosi 1500 m.

Od soboty 12 czerwca br. kierowcy mogą już zjechać z al. Poprzecznej w ul. Kowalską i dalej przejechać przez rondo i wjechać na wiadukt. To spowoduje, że przy przejeździe kolejowym powinny być mniejsze korki. 

Generalnym wykonawcą robót jest firma Plus Inwest P. Żygadło. Ekipa pozostanie jeszzce na budowie do lipca. Ich prace nie mają jednak powodować utrudnień w ruchu.

Zmiana w MPK

Przez ostatnie kilka miesięcy autobusy linii 118 i 242 kursowały też zmienionymi trasami. Od 12 czerwca wracają na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Kowalską.

 

 

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)