do 3.03: Ogrody Świateł we wrocławskim ZOO

czwartek, 19.10.2023 14:12 5384 0

Do wrocławskiego ogrodu zoologicznego zawita wystawa edukacyjna „Dzika Afryka”, prezentująca najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu w nowym, mulimedialnym wydaniu. Atrakcja zostanie otwarta 27 października 2023 roku, ale bilety już można kupić w przedsprzedaży.

Wystawa potrwa do 3 marca 2024 r. Będzie nową czasową atrakcją otwieraną w sezonie jesienno-zimowym codziennie po zmroku po godzinach zamknięcia zoo. Trasa zwiedzania będzie prowadziła poprzez zabytkową część ogrodu, po specjalnie przygotowanej ścieżce z licznymi multimedialnymi atrakcjami. Podczas spaceru będzie można spotkać najbardziej charyzmatyczne gatunki zwierząt Afryki w nowym świetlnym wydaniu. Odwiedzenie ekspozycji będzie też doskonałą lekcją przyrody, która przybliży gościom wiedzę na temat zagrożonych gatunków.

Z chęcią wykorzystujemy nowe technologie, czym urozmaicamy ofertę naszego zoo. I tym razem szykujemy dla naszych gości coś naprawdę spektakularnego. „Dzika Afryka” to pierwsza wystawa Garden of Lights we Wrocławiu i cieszymy się, że to właśnie nasze zoo wybrała firma Wonderful Lighting na tak innowacyjny projekt. Czegoś podobnego w takiej skali jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

- Projektując wystawę specjalnie dla wrocławskiego zoo staraliśmy się realistycznie oddać cechy gatunkowe zwierząt i połączyć je z magią technologii świetlnych, które wykorzystujemy do produkcji naszych multimedialnych ekspozycji. Ponadto zaplanowaliśmy szereg innych atrakcji: tunel kwiatów, 50-metrową interaktywną ścieżkę czy multimedialną rzekę, a wszystko w harmonijnej muzyczno-świetlnej oprawiedodaje Michał Chojnacki, prezes Wonderful Lighting, firmy, która wspólnie z wrocławskim zoo przygotowała tę wyjątkową atrakcję.

Z każdego sprzedanego biletu organizator wystawy wspólnie z Zoo Wrocław postanowił przeznaczyć 1 zł na ratowanie pingwinów przylądkowych – tońców, które zostały ambasadorami projektu. Wrocławskie zoo od lat wpiera fundację SANCCOB, która w środowisku naturalnym ratuje ten jeden z najbardziej zagrożonych wymarciem gatunków ptaków. Każdy kto kupi bilet na wystawę, wesprze pomoc niesioną tym wspaniałym zwierzętom.

- Wystawa będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty i dodatkową atrakcją w godzinach wieczornych. Szczególnie doceniamy jej walor edukacyjny i charytatywny. Cieszymy się, że część dochodu z biletów na wystawę, wesprze ochronę pingwinów przylądkowych w Afryce – dodaje Joanna Kasprzak.

Ekspozycja Garden of Lights przygotowana przez Wonderful Lighting z Gdyni w tym roku po raz pierwszy zagości we Wrocławiu. Do tej pory jej realizacje można było podziwiać w Chorzowie, Krakowie, Warszawie i Gdyni. Wystawy odwiedziło 1,2 mln osób. W tym sezonie do grona polskich miast goszczących ogrody świateł dołączy właśnie Wrocław oraz Szczecin. Wystawy Garden of Lights pojawia się także za granicą: w Rydze, Belgradzie, Budapeszcie i Bukareszcie.

Wejście na wystawę będzie możliwe przez bramę zoo od strony ul. Wróblewskiego, zlokalizowaną przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”, zlokalizowanym naprzeciwko ul. Wystawowej we Wrocławiu.

Trwa promocja na bilety sezonowe, umożliwiające wejście na wystawę codziennie w całym okresie jej funkcjonowania. Kupując bilet sezonowy do 20 października skorzystacie z 30 proc. zniżki.

Bilety oraz więcej informacji jest dostępnych na stronie: TUTAJ

Wystawę będzie można zwiedzać do 3 marca 2024 r.

Cennik

Rodzaje biletów:

Bilet normalny (pon-czw) - 37 zł
Bilet normalny (pt-ndz) - 42 zł
Bilet ulgowy* (pon-czw) - 32 zł
Bilet ulgowy* (pt-ndz) - 37 zł
Bilet dla dziecka do 100 cm – 1 zł

Bilet sezonowy normalny – 79 zł
Bilet sezonowy ulgowy* - 59 zł
Bilet sezonowy dla dziecka do 100 cm – 1 zł

Przedsprzedaż:
Bilet sezonowy normalny – 55 zł
Bilet sezonowy ulgowy* – 41 zł

*Bilet ulgowy przysługuje:
- dzieciom do 12 roku życia
- osobom powyżej 60 roku życia
- osobom z niepełnosprawnościami i opiekunowi

Złotówka z każdego biletu zostanie przeznaczona na ratowanie pingwinów przylądkowych. Odwiedzając naszą wystawę wspierasz ratowanie ginących gatunków.

W dniach 27-29.12.2023 obowiązują ceny weekendowe.

 

Godziny otwarcia

27 października - 3 marca

Poniedziałek–Piątek
ogród: 17.00-20.00,
kasa: 16.45-19.30

Sobota, Niedziela, Święta
ogród: 17.00-21.00,
kasa: 16.45-20.30

Ogród nieczynny w dniach
24.12.2023 oraz 31.12.2023

Więcej szczegółów na stronie organizatora - TUTAJ

Dodaj komentarz

Komentarze (0)