komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Oszuści z Wrocławia chcieli wyłudzić metodą "na wnuczka" 30 tysięcy od starszej kobiety!

piątek, 7.9.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 746
kategorie artykułu:

Do placówki jednego z wrocławskich banków przyszła kobieta, która nagle i zdecydowanie chciała wypłacić 30 000 zł. Pracownik zaczął podejrzewać, że 69 latka może być właśnie ofiarą oszustwa i poinformował Policję. Dzięki wspólnym i szybkim działaniom kobieta nie straciła oszczędności życia.

       Fot. pixabay 

Przekonać 69-latkę, aby nie wypłacała pieniędzy z konta wcale nie było łatwo. Kobieta przyszła do jednego z wrocławskich banków i chciała szybko wypłacić zgromadzone na lokacie 30 000 zł. Pracownik obsługujący, trochę poddenerwowaną klientkę, zorientował się, że może ona być ofiarą oszusta i wypłacane w pośpiechu oszczędności najprawdopodobniej trafią za chwilę w ręce przestępców. 

Pracownik porozmawiał z kobietą i postanowił wezwać Policję. Funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna przekonywali kobietę do współpracy. Liczyli, że opowie im o przebiegu rozmowy z oszustem. Chcieli dowiedzieć się co mówił i gdzie proponował ewentualne spotkanie w celu przekazania pieniędzy. Funkcjonariusze, aby zatrzymać sprawcę lub pozostałych członków grupy wyłudzającej pieniądze od seniorów, musieli bowiem poznać wszystkie okoliczności tej sytuacji. 

Niestety 69 latka nie chciała początkowo współpracować z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, tak bardzo uwierzyła w legendę przedstawioną przez oszustów. Konsekwentnie utrzymywała, że musi wypłacić pieniądze. W tej sytuacji policjanci ściągnęli do banku wnuka i syna kobiety, którzy potwierdzili jej, że nic im się nie stało, nie mieli żadnego wypadku i nie oni do niej dzwonili z prośbą o pieniądze. Kobieta dopiero w obecności rodziny zrezygnowała z wypłaty gotówki i przyznała policjantom, że odebrała telefon od fałszywego wnuczka, czyli oszusta, który poinformował ją, że jej syn i wnuk brali udział w wypadku i potrzebują pieniędzy na kaucję.

Dzięki reakcji policjantów i współdziałania z pracownikami banku, seniorka nie straciła oszczędności życia. W tej chwili trwają czynności operacyjne w celu ustalenia, kto dzwonił do starszej kobiety i usiłował dokonać oszustwa.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 09:33
czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork