komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

Ostatnie przygotowania przed Triathlonem Wrocław 2019

piątek, 14.6.2019 19:00 , komentarze: 0 , odsłony: 194
kategorie artykułu:

Sport i ekologia są Ci bliskie? Jeżeli tak, dołącz do akcji „Czysta Odra”, czyli wielkiego sprzątania strefy pływackiej Triathlonu Wrocław - największej imprezy sportowej tego lata w regionie. Towarzyszyć jej będzie otwarty trening pływacki. Akcja zorganizowana zostanie w najbliższą niedzielę (16 czerwca) przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Wstęp wolny. 

„Czysta Odra” to projekt będący integralną częścią Triathlonu Wrocław. Jego główny cel to sprzątanie Odry i jej nabrzeży przed zawodami oraz integracja wrocławskich miłośników sportu i ekologii. Wezmą w nim udział m.in.: wolontariusze z firmy Luxoft oraz przedstawiciele organizatora zawodów i Fundacji ON WATER.

- Będziemy sprzątać całą strefę pływacką Triathlonu Wrocław, zarówno pod wodą, jak i na lądzie. Pokażemy, że sport i ekologia mogą iść w parze. Chcemy też dementować mity dotyczące Odry. Jest ona naprawdę przyjazną rzeką oraz idealnym miejscem do przeprowadzania pływackiej części Triathlonu - mówi Tomasz Sakuta, organizator Triathlonu Wrocław.

16 czerwca będzie można także wziąć udział we wspólnym treningu pływackim, który poprowadzą trener pływania, Sebastian Paszek oraz triathlonista, Tomasz Sakuta. - To będzie trening otwarty, do udziału w którym zapraszamy wszystkich sympatyków triathlonu oraz tych, którzy chcą po prostu popływać w Odrze. Miła, sportowa atmosfera i przepiękne widoki z pewnością sprawią, że będzie to naprawdę miłe wydarzenie które połączy „przyjemne” z pożytecznym”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - dodaje Tomasz Sakuta. 

Cała akcja rozpocznie się 16 czerwca przy Bulwarze Dunikowskiego o godz. 8:00 i potrwa do godz. 12:00 (akcja na wodzie do godz. 10:00). Wstęp wolny. 

Triathlon Wrocław 2019

Triathlon Wrocław odbędzie się 14 lipca. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch dystansach. Dystans 1/4 IM czyli: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu. Dystans 1/8 IM czyli: 475 m pływania, 22,5 km roweru, 5,25 km biegu. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą także liczne atrakcje dodatkowe oraz akcje charytatywną MOC TO NIE PRZEMOC, którą już wsparły znane osoby ze świata sportu, muzyki i telewizji, m.in. Kayah, Marek Piekarczyk, Kabaret HRABI, DJ VIKA, Joanna Zientarska, Mariusz Węgłowski, Mariola Bojarska-Ferenc oraz znani polscy triathloniści.

Udział w akcji „Czysta Odra” jest bezpłatny i bez wcześniejszych zapisów. Z kolei zapisy na Triathlon Wrocław prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza na www.triathlonwroclaw.pl. Przy czym nie warto czekać do ostatniej chwili, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Organizatorami Triathlonu Wrocław są: Fundacja Pro Sport Pro Life, Platforma Sportów Wytrzymałościowych.  

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
czwartek, 18.7.2019 18:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki